Talat Xhaferi: Me ligj zbatojmë kërkesat e kahmotshme të qytetarëve

Sonte, Bashkimi Demokratik për Integrim dhe kryetari Ali Ahmeti kanë mbajtur tubim në Çair në një pritje jashtëzakonisht e madhe nga aktivistët e BDI....

Bekteshi: Tre kompanitë që mbulojnë 70% të tregut në Shkup kanë katër herë kosto më të ulët në sektorin e energjisë

Tre kompanitë më të mëdha që mbulojnë më shumë se 70% të tregut në qytete përdorin gaz natyror dhe pikërisht ato tre komopani nuk shpërndanë bukë në markete.

“Çmimi i gazit natyrorë që kanë marrë në nëntor ishte mbi 2000 euro për megavat orë ose mbi 2000 euro 1000 metër kub. Sot dhe jo vetëm sot, në 40 ditët e fudnti nuk ka cmim të gazit natyror në vendin tonë më shumë se 60 euro për megavat orë, ose kanë katër herë më të ulët koston për energjensa”.

Latest Posts

Vizita e Xi Jinping në Moskë/ Blinken: Kina po mbulon diplomatikisht krimet e luftës së Rusisë

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken ka reaguar pas takimit mes presidentit kinez Xi Jinping me presidentin rus Vladimir Putin në Moskë. Sipas...

“Aktivisti” po shqyrtohet në KQZ/ Celibashi: Do marrim vendim

Komisioneri i KQZ, Ilirian Celibashi në emisionin Quo Vadis në Vizion Plus bëri me dije se institucioni që ai shqyrton ka marrë në vlerësim...