“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Incidenti me dronët/ Ambasadori rus vizitë të papritur në Uashington

Ambasadori rus në SHBA, Anatoly Antonov, ka mbërritur në Departamentin e Shtetit në Uashington për një takim zyrtar pas incidentit me dronët rusë.

 

Antonov pritet të takohet me Ndihmës Sekretaren e Shtetit për Çështjet Evropiane Karen Donfried, tha një zyrtar i lartë i Departamentit të Shtetit.

 

“Antonov u thirr për të përcjellur kundërshtimet tona të forta”, tha të martën zëdhënësi i Departamentit të Shtetit Ned Price.

Nga ana tjetër, ambasadorja e SHBA-së në Rusi, Lynne Tracy, ka përcjellë një mesazh të fortë për Ministrinë e Punëve të Jashtme ruse, raportojnë mediat ndërkombëtare.

 

Këtë të martë avion luftarak rus u përplas me një dron amerikan mbi Detin e Zi, duke detyruar SHBA-në ta rrëzojë.

 

Sipas autoriteteve droni ishte në një mision rutinë në hapësirën ajrore ndërkombëtare kur dy avionë rusë u përpoqën ta kapnin atë.

Latest Posts

Shpërndanin drogra të forta në Tiranë/ Gjykata lë në burg 10 personat e arrestuar  (EMRAT)

Gjykata penale la në burg 10 personat e arrestuar ditën e djeshme, pasi shpërndanin drogëra të forta në ambiente të ndryshme të Tiranës.   Në...

Ngjarja tragjike në Tuz/ Iliri vrau Sheilën 19-vjeçare në sy të familjes pasi ajo i tha se nuk e donte më

Në Gjykatën e Lartë në Podgoricë, Ilir Gjokaj ka rrëfyer vrasjen e nëntëmbëdhjetëvjeçares Sheila Bakia para shtëpisë së saj në Tuzi, ku ka plagosur...

Nën betim, Boris Johnson mohon se ka gënjyer për festat në pandemi

Ish-kryeministri britanik, Boris Johnson, ka insistuar “me dorë në zemër” se nuk i ka gënjyer kurrë ligjvënësit për disa festa që janë mbajtur gjatë...