Talat Xhaferi: Me ligj zbatojmë kërkesat e kahmotshme të qytetarëve

Sonte, Bashkimi Demokratik për Integrim dhe kryetari Ali Ahmeti kanë mbajtur tubim në Çair në një pritje jashtëzakonisht e madhe nga aktivistët e BDI....

Nënkryetari i BDI-së, Arbër Ademi vizitë pune në Mbretërinë e Suedisë

Nënkryetari i BDI-së, deputeti Arbër Ademi po qëndron për vizitë pune në Mbretërinë e Suedisë, së bashku me Ministrin e Punëve të Jashtem, Bujar Osmanin.

Ademi dhe Osmani kanë zhvilluar takim me kryetarin e Kuvendit të Suedisë, Andreas Norlen.

Në fokus të takimit ishte procesi integrues evropian i Maqedonisë së Veriut, që fitoi një dinamikë të re me fillimin e negociatave për anëtarësim.
Deputeti Ademi ka falënderuar Mbretërinë Suedeze për aktivitetet dhe rolin e Suedisë nga pozita e kryesuesit të Këshillit të BE-së, duke theksuar se Suedia është një nga partnerët tanë më të mëdhenj që ofron mbështetje për integrimin evropian të Maqedonisë së Veriut.

Latest Posts

Vizita e Xi Jinping në Moskë/ Blinken: Kina po mbulon diplomatikisht krimet e luftës së Rusisë

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken ka reaguar pas takimit mes presidentit kinez Xi Jinping me presidentin rus Vladimir Putin në Moskë. Sipas...

“Aktivisti” po shqyrtohet në KQZ/ Celibashi: Do marrim vendim

Komisioneri i KQZ, Ilirian Celibashi në emisionin Quo Vadis në Vizion Plus bëri me dije se institucioni që ai shqyrton ka marrë në vlerësim...