Drama e Jeton Nezirajt, ndër përkthimet më të mira në maqedonisht

“Ballkan Bordelo” nga Jeton Neziraj, është njëra nga tri veprat e autorëve ballkanikë që është përzgjedhur për botim në gjuhën maqedonase. Përkthimin e kësaj drame...

Ali Ahmeti të hënën vjen në Çairin e BDI-së!

Më 20 Mars, e Hënë do të mbahet tubimi qendror i degës së Bashkimit Demokratik për Integrim në Çair, me ç’rast i pranishëm do të jetë dhe kryetari Ali Ahmeti. Lajmin e ka bërë të ditur zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi përmes një postimi në rrjetin social Fqcebook.

Postimi i plotë

Të nderuar, ju ftojmë në tubimin qëndror në Çair “Bashkë për Europë” ku bartës është Kryetari Ali Ahmeti. Tubimi do të mbahet ditën e hënë, me 20 mars 2023, me fillim në ora 19:00 në sallën sportive “Shaban Trstena” pas poliklinikës në Çair.

https://www.facebook.com/ArtanGrubi/posts/762806661875521

[contact-form][contact-field label=”Name” type=”name” required=”true” /][contact-field label=”Email” type=”email” required=”true” /][contact-field label=”Website” type=”url” /][contact-field label=”Message” type=”textarea” /][/contact-form]

Latest Posts

Grubi priti në takim Xhaçkën: Integrimi në BE interes i shtetit dhe qytetarëve

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi priti në takim ministren për Europë...

Gjermania i dorëzon Ukrainës 18 tanke Leopard 2

Forcat e armatosura të Ukrainës kanë marrë 18 tanke moderne luftarake Leopard 2A6 nga Gjermania, konfirmoi të hënën kancelari Olaf Scholz gjatë një konference...

Ministrja gjermane: Duhet të nisë rindërtimi i Ukrainës

Ministrja gjermane për Zhvillim, Svenja Schulze, ka thënë se duhet të nisin përgatitjet për rindërtim të Ukrainës dhe riparim të dëmeve të luftës.   Ajo i...