Talat Xhaferi: Me ligj zbatojmë kërkesat e kahmotshme të qytetarëve

Sonte, Bashkimi Demokratik për Integrim dhe kryetari Ali Ahmeti kanë mbajtur tubim në Çair në një pritje jashtëzakonisht e madhe nga aktivistët e BDI....

Hiqet kamioni i djegur në Vlorë, qarkullimi i mjeteve i rikthehet normalitetit

Aksi rrugor Kotë-Gjormë ka qëndruar i bllokuar për rreth tre orë këtë të premte. Shkak për këtë ‘paralizim’ të qarkullimit është bërë shkrumbimi i një kamioni.

 

Raportohet se qarkullimi i automjeteve gjatë kësaj kohe është menaxhuar nga një polic rrugor.

 

Siç dallohet edhe nga pamjet, kamioni është shkrumbuar totalisht. Mbetjet e tij janë larguar nga aksi nacional duke vijuar normalisht qarkullimi i mjeteve.

 

Latest Posts

Vizita e Xi Jinping në Moskë/ Blinken: Kina po mbulon diplomatikisht krimet e luftës së Rusisë

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken ka reaguar pas takimit mes presidentit kinez Xi Jinping me presidentin rus Vladimir Putin në Moskë. Sipas...

“Aktivisti” po shqyrtohet në KQZ/ Celibashi: Do marrim vendim

Komisioneri i KQZ, Ilirian Celibashi në emisionin Quo Vadis në Vizion Plus bëri me dije se institucioni që ai shqyrton ka marrë në vlerësim...