Grubi: Ftoj edhe VMRO të kontribuoj në ndërtimin e Maqedonisë europiane

Në fjalimin e tij në foltoren e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka përmendur sërish rëndësinë e anëtarësimit të...

Enver Hoxhaj viziton Thaçin e Veselin: Historinë e lirisë s’mund ta ndryshojë askush


Hoxhaj viziton Thaçin e Veselin: Historinë e lirisë s’mund ta ndryshojë askush.

Deputeti i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka vizituar dy ish-kryetarët e kësaj partie, Hashim Thaçin e Kadri Veselin në Hagë.

Hoxhaj tha se Thaçi e Veselin janë “të vendosur e besimplotë që drejtësia do të triumfojë”.

“Historinë e lirisë nuk mund ta ndryshojë askush”, shkroi Hoxhaj.

Kujtojmë se për vizitë te ish-krerët e UÇK-së sot në Hagë për vizitë ishte edhe kryetari i Mitrovicës, Bedri Hamza.

Latest Posts

Vriten me thikë dy gra në një qendër myslimane në Portugali

I dyshuari për vrasjen me thikë të dy grave në një qendër myslimane ismailite në Lisbonë është qëlluar nga Policia portugeze.   Gratë ishin anëtare të...

Zenku – Aliu: Fronti pro-europian betonon bindjen e shumicës së shoqërisë për integrim në BE

“Ndikimi rus vërehet tek blloku politik maqedonas. VMRO-DPMNE dhe E majta dita ditës po izolohen. Informacionet flasin që ka deputetë nga VMRO-DPMNE me orientim...

Pas 3 muajsh konsultime/ Miratohet ligji për tatimin e profesioneve të lira

Pas 3 muajsh konsultime, projektligji për tatimin e profesioneve të lira u miratua në Komisionin e Ekonomisë, mes debatesh dhe kundërshtimesh nga ana e...