Grubi takon u.d. Ambasadorin Gjerman Otto Graf: Ndryshimet kushtetuese këtë vit!

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi, ka pritur në takim ushtruesin e...

Pas takimit me Kurtin, Kovaçevski takon Vuçiqin

Kryeministri i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski ka nisur takimet individuale me kryesuesit e palëve të dialogut  Kosovë-Serbi. Pas takimit me kryeministrin e Republikës së Kosovës, Kovaçevski ka takuar presidentin serb, Aleksandër Vuçiq.

Përmes një postimi në Facebook, ai ka thënë se i uroi Vuçiqit bisedime të suksesshme.

“Mirëpritje e ngrohtë në Ohër për Presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Në takimin dypalësh që patëm sot në mëngjes, mbi të gjitha i urova atij bisedime të suksesshme, të rëndësishme për stabilitetin rajonal, ruajtjen e paqes dhe rrugën që të çon drejt një të ardhmeje të begatë, jo vetëm për Serbinë dhe Kosovën, por për të gjithë rajonin. Mes trazirave gjeopolitike në kontinentin evropian, sigurimi i një të ardhmeje të qëndrueshme dhe anëtarësimi në BE është përgjegjësia dhe përfitimi ynë për shtetet dhe qytetarët”, ka deklaruar ai.

Latest Posts

Rikthimi i basteve online/ Fidel Ylli tregon detajet, si do procedohet në vazhdim dhe qëllimi i qeverisë

Rikthimi i basteve online është një ka temat që ka ngjallur mjaft debat në vendin tonë. Të shumtë janë ata që e kanë kritikuar...

Marrëveshja Kosovë – Serbi/ Franca e Gjermania bëjnë thirrje për zbatimin e saj

Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot, ka deklaruar se pret që Qeveria e Kosovës të nisë bisedimet për formimin e Asociacionit të komunave...