Grubi takon u.d. Ambasadorin Gjerman Otto Graf: Ndryshimet kushtetuese këtë vit!

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi, ka pritur në takim ushtruesin e...

Pendarovski: Lajmi pozitiv nga bisedimet në Ohër do të jetë i mirë për mbarë rajonin

Lajmi pozitiv në fund të këtij sesioni të bisedimeve në Ohër do të jetë i mirë për mbarë rajonin, jo vetëm për ato palë që janë të involvuara. Këtë sot në Ohër e ka bërë të ditur presidenti Stevo Pendarovski në lidhje me takimin e presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti që po mbahet nën patronazhin e BE-së në Ohër.

Për rrjedhën e bisedimeve dhe pritshmëritë, Pendarovski tha se nuk mund të japë asnjë vlerësim sepse, siç tha, “nuk jemi pjesë e negociatave, por vetëm nikoqirë”.

“Kam pasur takime me presidentin Vuçiq dhe kryeministrin Kurti, por vetëm i kam përshëndetur dhe ju kam uruar punë të suksesshme. E them këtë, nuk mund ta di, sepse nuk jam në tavolinën e bisedimeve. Maqedonia është vetëm nikoqir dhe ju siguroj se do të jemi nikoqir të shkëlqyer. Mendoj se kjo mund të kontribuojë sadopak për një epilog pozitiv të këtyre bisedimeve, tha Pendarovski.

Latest Posts

Heshtja zgjedhore në Mal të Zi nis në mesnatë

Në Mal të Zi, në mesnatë fillon heshtja zgjedhore fillon, në prag të rundit të dytë të zgjedhjeve presidenciale, që do të mbahet të...

Si mbërritën deri tek akpadia penale ndaj ish-presidentit, prokurorët e Manhatanit?

Akuza penale e ngritur ndaj ish-Presidentit Donald Trump në Nju Jork, rrjedh nga një pagesë për të siguruar heshtjen e aktores së filmave pornografikë...