Grubi takon u.d. Ambasadorin Gjerman Otto Graf: Ndryshimet kushtetuese këtë vit!

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi, ka pritur në takim ushtruesin e...

Trump rikthehet në Facebook, ish presidenti poston për herë të parë pas dy vjetësh

Ish-presidenti i shba, Donald Trump është rikthyer në rrjetet sociale Facebook dhe Instagram pas më shumë se dy vitesh. Ish kreu i Shtëpisë së Bardhë ka postuar në Facebook për herë të parë që nga 6 janari 2021, dita kur u shënuan sulmet ndaj kapitolit.

 

“U ktheva! më falni që ju kam lënë në pritje. ka qenë punë e komplikuar” – ka shkruar Trump krahas një video nga nata kur u zgjodh president.

 

Kthimi i Trump në Facebook rikthen aksesin e tij në rrjetet sociale në fillim të garës presidenciale të vitit 2024. Llogaritë e ish-presidentit në Facebook dhe Instagram ishin bllokuar dy vite më parë për tu riaktivizuar në fillim të muajit të kaluar.

 

Megjithëse Twitter ishte platforma e preferuar e ish-presidentit Trump në zgjedhjet e mëparshme, ai është mjaft popullor në Facebook dhe Instagram, ku numëron më shumë se 50 milionë ndjekës.

Latest Posts

Heshtja zgjedhore në Mal të Zi nis në mesnatë

Në Mal të Zi, në mesnatë fillon heshtja zgjedhore fillon, në prag të rundit të dytë të zgjedhjeve presidenciale, që do të mbahet të...

Si mbërritën deri tek akpadia penale ndaj ish-presidentit, prokurorët e Manhatanit?

Akuza penale e ngritur ndaj ish-Presidentit Donald Trump në Nju Jork, rrjedh nga një pagesë për të siguruar heshtjen e aktores së filmave pornografikë...