Grubi takon u.d. Ambasadorin Gjerman Otto Graf: Ndryshimet kushtetuese këtë vit!

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi, ka pritur në takim ushtruesin e...

Borrell: Kemi marrëveshje

Pas përfundimit të takimit mes Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, Përfaqësuesi i Lartë të BE-së, Josep Borrell në një adresim për medie ka deklaruar se marrëveshja është arritur se sot kemi biseduar për planin e zbatimit.

Borrell ka konfirmuar që ka një marrëveshje për implementimin e planit të zbatimit. Borrell ka falënderuar Maqedoninë e Veriut për mikpritjen në Ohër.

Që nga ora 10:00 e ditës së sotme kanë nisur takimet mes palës kosovare dhe serbe me përfaqësuesit e BE-së e më pas edhe dy takime mes Kurtit dhe Vuçiq.

Latest Posts

Heshtja zgjedhore në Mal të Zi nis në mesnatë

Në Mal të Zi, në mesnatë fillon heshtja zgjedhore fillon, në prag të rundit të dytë të zgjedhjeve presidenciale, që do të mbahet të...

Si mbërritën deri tek akpadia penale ndaj ish-presidentit, prokurorët e Manhatanit?

Akuza penale e ngritur ndaj ish-Presidentit Donald Trump në Nju Jork, rrjedh nga një pagesë për të siguruar heshtjen e aktores së filmave pornografikë...