Ahmeti pas tubimit në Çair: Mu bë zemra mal

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka reaguar në mëngjesin e sotëm pas takimit që mbrëmë pati me strukturat e Çairit.

Në “Facebook”, Ahmeti fillimisht ka falënderuar çairasit për mikëpritjen e ngrohtë vëllazërore dhe më pas ka thënë se tubimi i mbrëmshëm ishte thirrje e sinqertë për të gjithë që të bashkohen me ne drejt Europës.

“Faleminderit nga zemra Çair për mikëpritjen e ngrohtë vëllazërore! Mu bë zemra mal t’ju shoh në numër aq të madh dhe të gatshëm për të ngadhënjyer në kauzën e rradhës përparimtare të integrimit tonë europian. Tubimi i mbrëmshëm ishte thirrje e sinqertë për të gjithë që të bashkohen me ne drejt Europës, rrugë tjetër më të mirë e më të sigurt për ardhmërinë e vendit nuk ka!”, ka shkruar Ahmeti.