Berluskoni, i tronditur nga plagosja e lojtarit të tij

Episodi ku përfshihet Pablo Mari në qendrën tregtare Assago, i goditur me thikë pas shpine nga një person me probleme mendore, tronditi të gjithë...

TË FUNDIT

NASA flet mbi UFO-t përpara raportit përfundimtar mbi objektet flutarake të paidentifikuara

Agjencia Amerikane e Hapësirës, NASA zhvilloi, këtë të mërkurë, takimin e parë publik mbi UFO-t, një vit pasi nisi një studim mbi objektet fluturake...

Drama e luftës/ Në Bakhmut kanë mbetur vetëm 500 banorë, ishin 70 mijë

Kanë mbetur vetëm 500 njerëz në Bakhmut, qyteti në Ukrainën lindore në qendër të luftimeve të dhunshme që nga vera e kaluar.   Këtë e deklaroi kryetari...

Turp, Alibeaj po dëmton demokratët/ Alizoti: Berishën e mbajnë ndjekësit

Deputeti i PD, Tomorr Alizoti nuk i ka kursyer akuzat ndaj kreut të komanduar të kësaj force politike, Enkelejd Alibeaj. Ai deklaroi se kandidatët që Berisha ka janë njerëz të ndershëm përballë kundërshtarëve nga ‘kampi’ tjetër politik. Sipas tij, ndarja e PD po dëmton alternativat e duhura që po i serviren votuesve.

 

 

“Kandidatët e PD janë njerëz në radhë të parë, që është shumë e rëndësishme në një vend të korruptuar, të ndershëm. Janë njerëz përballë personave që kandidojnë. Po të marrim rastin e Tiranës, Këlliçi është një gjë e pastër,  kristal përpara Erion Veliajt, që është njeriu më i frikshëm në politik dhe më qesharak në artikulimin politik. Një njeri me një fjalor 70-80 fjalë, nuk del as në televizor dhe çon kaseta. Poltika është përballje”, tha ai.

 

Alizoti përsëriti dhe njëherë qëndrimin e tij kundrejt situatës së krijuar brenda së njëjtit lloj dhe bëri thirrje për unifikim.

 

“ Unë shpresoj dhe mendoj se PD ka shance të marrë shumëçka, por duhet unifikim i demokratëve. Duhet në këtë vend të bëhen zgjedhjet, zgjedhje. Mendoj se brenda kësaj rryme do të ketë një ndryshim pozitiv”, tha ai.

 

Alizoti theksoi se ndasitë duhen tejkaluar në emër të interesit të demokratëve dhe shqiptarëve.

Latest Posts

NASA flet mbi UFO-t përpara raportit përfundimtar mbi objektet flutarake të paidentifikuara

Agjencia Amerikane e Hapësirës, NASA zhvilloi, këtë të mërkurë, takimin e parë publik mbi UFO-t, një vit pasi nisi një studim mbi objektet fluturake...

Drama e luftës/ Në Bakhmut kanë mbetur vetëm 500 banorë, ishin 70 mijë

Kanë mbetur vetëm 500 njerëz në Bakhmut, qyteti në Ukrainën lindore në qendër të luftimeve të dhunshme që nga vera e kaluar.   Këtë e deklaroi kryetari...

Mos i humbisni

Rusia: Tetë dronë ukrainas sulmuan rajonin e Moskës

Ministria ruse e Mbrojtjes pretendon se Moska është sulmuar me dronë, ku pesë prej tyre janë rrëzuar nga mbrojtja ajrore dhe tre të...

Grubi – Balluku: Jetësimi i Korridorit 8, arritje e madhe për mbarë rajonin

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi ka pritur në takim Zëvendës kryeministren...

Ekspertë paralajmërojnë se inteligjenca artificiale mund ta sjellë zhdukjen e njerëzimit

Një grup ekspertësh, përfshirë drejtuesit e OpenAI dhe Google Deepmind, kanë paralajmëruar përmes një deklaratë të përbashkët se inteligjenca artificiale mund të çojë në...