Berluskoni, i tronditur nga plagosja e lojtarit të tij

Episodi ku përfshihet Pablo Mari në qendrën tregtare Assago, i goditur me thikë pas shpine nga një person me probleme mendore, tronditi të gjithë...

TË FUNDIT

NASA flet mbi UFO-t përpara raportit përfundimtar mbi objektet flutarake të paidentifikuara

Agjencia Amerikane e Hapësirës, NASA zhvilloi, këtë të mërkurë, takimin e parë publik mbi UFO-t, një vit pasi nisi një studim mbi objektet fluturake...

Drama e luftës/ Në Bakhmut kanë mbetur vetëm 500 banorë, ishin 70 mijë

Kanë mbetur vetëm 500 njerëz në Bakhmut, qyteti në Ukrainën lindore në qendër të luftimeve të dhunshme që nga vera e kaluar.   Këtë e deklaroi kryetari...

Arsenali i armëve në Tiranë/ Gjykata shpall të pafajshëm Fatjon Muratin

Gjykata e Tiranës ka vendosur ndryshimin e masës së sigurisë ndaj emrit të njohur për drejtësinë Fatjon Murati, nga “arrest në burg” në...

Çullhaj shkëlqen në kupën e Europës mbajtur në Dubrovnik

Indrit Çullhajt i mohohet gjysëm finalja, një hap larg medaljes në kupën e Europës për senior që u mbajt në Dubrovnik të Kroacisë.

Cullhaj arriti të kalojë turnin e parë pushim në raundin e dytë ka mundur polakun Flejma Boleslaw, më pas në raundin e 3-të ka mundur çekun Budzovsky Adam kurse në raundin e katërt në çerek finale Çullhaj ka arritur të mposhtë me ippon medalistin belg Batchaev Zelemkhan por arbitri serb para një jurie të gjerë siç shikohet në video në fillim ja jep fitoren e më pas ja anulon duke i dhënë përjashtim Çullhajt me preteksin që kur e ka hedhur ka vendosur kokën në tokë dhe i ka dhënë karton të kuq duke ja humbur shkuarjen në gjysëm finale që do bënte me patriotin e tij serbin, Filip.

    

Indrit Çullhaj ka shprehur se nga 50 kundërshtarë në peshën e tij -73 kg, ishte finalist dhe do dilte me medalje të parë, ishte i vendosur e donte fitoren, ka luftuar me shpirt por ju është mohuar më shumë se kaq dhe nuk dinte çfarë të bëj, arriti të hedh me ippon (TUÇ) dhe përsëri nuk është fitues, e çuditshme hera e parë që ndodh në këto 18 vite karrierë të tij, është shprehur mes tjerave Çullhaj.

Latest Posts

NASA flet mbi UFO-t përpara raportit përfundimtar mbi objektet flutarake të paidentifikuara

Agjencia Amerikane e Hapësirës, NASA zhvilloi, këtë të mërkurë, takimin e parë publik mbi UFO-t, një vit pasi nisi një studim mbi objektet fluturake...

Drama e luftës/ Në Bakhmut kanë mbetur vetëm 500 banorë, ishin 70 mijë

Kanë mbetur vetëm 500 njerëz në Bakhmut, qyteti në Ukrainën lindore në qendër të luftimeve të dhunshme që nga vera e kaluar.   Këtë e deklaroi kryetari...

Arsenali i armëve në Tiranë/ Gjykata shpall të pafajshëm Fatjon Muratin

Gjykata e Tiranës ka vendosur ndryshimin e masës së sigurisë ndaj emrit të njohur për drejtësinë Fatjon Murati, nga “arrest në burg” në...

Mos i humbisni

Rusia: Tetë dronë ukrainas sulmuan rajonin e Moskës

Ministria ruse e Mbrojtjes pretendon se Moska është sulmuar me dronë, ku pesë prej tyre janë rrëzuar nga mbrojtja ajrore dhe tre të...

Grubi – Balluku: Jetësimi i Korridorit 8, arritje e madhe për mbarë rajonin

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi ka pritur në takim Zëvendës kryeministren...

Ekspertë paralajmërojnë se inteligjenca artificiale mund ta sjellë zhdukjen e njerëzimit

Një grup ekspertësh, përfshirë drejtuesit e OpenAI dhe Google Deepmind, kanë paralajmëruar përmes një deklaratë të përbashkët se inteligjenca artificiale mund të çojë në...

30 ushtarë të plagosur nga serbët/ BE: Të ndalet përshkallëzimi i situatës pa kushte

Pas tensioneve të së hënës nata në veri të Kosovës kaloi e qetë, por mëngjesin e kësaj të marte protestuesit janë rikthyer sërish.   Megjithatë deri...