Bëhet gjyshe Vasfije Krasniqi-Goodman – ky është emri i bebushit


Vasfije Krasniqi-Goodman bëhet gjyshe: Mirë se erdhe Augustin.

E mbijetuara e dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovës, Vasfije Krasniqi-Goodman, është bërë gjyshe.

Këtë lajm ajo e ka ndarë në llogarinë e saj në Facebook, njofton Klan Kosova.

“Një engjëll i ri erdhi nga qielli për të shtuar dashurinë dhe lumturinë tonë”.

“Sot, unë ndjehem më e lumtur se kurrë, vajza ime Alisa është bërë nënë. Augustini nga sot do të jetë pjesë e kujtimeve dhe gëzimeve tona të bukura”.

“Augustin i dashur, ardhja jote në këtë botë është më shumë se gëzim. Për ne emocionet janë të papërshkrueshme, uroj që me ty do të lumturohemi pafund”.

Kujtojmë se Vasfije Krasniqi-Goodman ka qenë edhe deputete e Kuvendit të Kosovës. Mirëpo për shkaqe personale, ajo ka vendosur që ta dorëzojë mandatin.