Berluskoni, i tronditur nga plagosja e lojtarit të tij

Episodi ku përfshihet Pablo Mari në qendrën tregtare Assago, i goditur me thikë pas shpine nga një person me probleme mendore, tronditi të gjithë...

TË FUNDIT

NASA flet mbi UFO-t përpara raportit përfundimtar mbi objektet flutarake të paidentifikuara

Agjencia Amerikane e Hapësirës, NASA zhvilloi, këtë të mërkurë, takimin e parë publik mbi UFO-t, një vit pasi nisi një studim mbi objektet fluturake...

Drama e luftës/ Në Bakhmut kanë mbetur vetëm 500 banorë, ishin 70 mijë

Kanë mbetur vetëm 500 njerëz në Bakhmut, qyteti në Ukrainën lindore në qendër të luftimeve të dhunshme që nga vera e kaluar.   Këtë e deklaroi kryetari...

Gati për super projektin nga David Dreshaj dhe Elinel

Pas albumit super të pëlqyer dhe festiv që vazhdon ende të dëgjohet e besoj se sa herë të vijnë Krishtlindjet do të ridëgjohet ai tashmë ka kohë që po punon për një super bashkëpunim. E kemi fjalën për artistin simpatik e talent David Dreshaj ku mësojmë se projekti më i ri është gati e do të jetë një super duet me Elinel. Kënga ka gati edhe klipin që do të lansohet të martën e 16 Majit pas orës 18 e ku të gjithë fansat mezi po e presin. Në rrjetin e tij social David ka treguar me anë të disa fotove edhe titullin e këngës që quhet “Ama zemrën”, e siç shkruan edhe vetë artisti ky është bashkëpunimi i tij i parë në karrierën e tij muzikore, ndërsa na premton se do të jetë shumë nxehtë këtë verë. E në fakt në këto javë David Dreshaj ka qenë një prej artistëve mē të kërkuar nëpër plot festivale e evente nga Tirana, Prishtina, Shkupi e disa qytete të vendlindjës së tij ku jeton e vepron në Mal të Zi.

Latest Posts

NASA flet mbi UFO-t përpara raportit përfundimtar mbi objektet flutarake të paidentifikuara

Agjencia Amerikane e Hapësirës, NASA zhvilloi, këtë të mërkurë, takimin e parë publik mbi UFO-t, një vit pasi nisi një studim mbi objektet fluturake...

Drama e luftës/ Në Bakhmut kanë mbetur vetëm 500 banorë, ishin 70 mijë

Kanë mbetur vetëm 500 njerëz në Bakhmut, qyteti në Ukrainën lindore në qendër të luftimeve të dhunshme që nga vera e kaluar.   Këtë e deklaroi kryetari...

Mos i humbisni

Rusia: Tetë dronë ukrainas sulmuan rajonin e Moskës

Ministria ruse e Mbrojtjes pretendon se Moska është sulmuar me dronë, ku pesë prej tyre janë rrëzuar nga mbrojtja ajrore dhe tre të...

Grubi – Balluku: Jetësimi i Korridorit 8, arritje e madhe për mbarë rajonin

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi ka pritur në takim Zëvendës kryeministren...

Ekspertë paralajmërojnë se inteligjenca artificiale mund ta sjellë zhdukjen e njerëzimit

Një grup ekspertësh, përfshirë drejtuesit e OpenAI dhe Google Deepmind, kanë paralajmëruar përmes një deklaratë të përbashkët se inteligjenca artificiale mund të çojë në...