U arrestua për vjedhje në Tiranë/ Jani Rustemi i varur nga heroina, vdiq nga mbidoza e metadonit

Ndërron jetë në QSUT, një 28 vjeçar i arrestuar për vjedhje ne një garazh në kryeqytet.

 

Shkak për vdekjen e Jani Rustemit, u bë mbidoza nga metadoni që përdoret për të qetësuar dhe kuruar dhimbjet nga varësia e heroinës.

 

Burime për vizion plus konfirmuan se i riu ishte një përdorues i rregullt i heroinës.

 

Jani Rustemi ishte i shtruar ne reanimacionin qëndror të qsut-së në gjendje të rënduar shëndetësore në koma pas disa episodesh të humbjes së vetëdijes.

 

28 vjeçari u arrestua me 12 prill, ndërsa 5 ditë më pas shfaqi probleme shëndetësore, që fatkeqësisht përfunduan me vdekjen e tij.