Berluskoni, i tronditur nga plagosja e lojtarit të tij

Episodi ku përfshihet Pablo Mari në qendrën tregtare Assago, i goditur me thikë pas shpine nga një person me probleme mendore, tronditi të gjithë...

TË FUNDIT

NASA flet mbi UFO-t përpara raportit përfundimtar mbi objektet flutarake të paidentifikuara

Agjencia Amerikane e Hapësirës, NASA zhvilloi, këtë të mërkurë, takimin e parë publik mbi UFO-t, një vit pasi nisi një studim mbi objektet fluturake...

Drama e luftës/ Në Bakhmut kanë mbetur vetëm 500 banorë, ishin 70 mijë

Kanë mbetur vetëm 500 njerëz në Bakhmut, qyteti në Ukrainën lindore në qendër të luftimeve të dhunshme që nga vera e kaluar.   Këtë e deklaroi kryetari...

Arsenali i armëve në Tiranë/ Gjykata shpall të pafajshëm Fatjon Muratin

Gjykata e Tiranës ka vendosur ndryshimin e masës së sigurisë ndaj emrit të njohur për drejtësinë Fatjon Murati, nga “arrest në burg” në...

Nuk kallëzoi krimin/ Arrestohet shoku i Habib Rexhës, sekuestrohet arma e krimit

Policia e Kavajës ka arrestuar Ervis Kurtin, shokun e Habib Rexhës, i cili vrau me një plumb në kokë Arian Gosën.

 

Kurti u shoqërua në ambientet e Komisariatit mbrëmjen e të martes ku u mor në pyetje nga prokurorët dhe agjentët e krimeve në lidhje me dinamikën e vrasjes së 48-vjeçarit Arian Gosa. Habib Rexha ka qënë i shoqëruar nga miku i tij Ervis Kurti ditën e krimit. Madje vetë ai e ka ndihmuar Rexhën që të largohej drejt Durrësit menjëherë sapo kreu vrasjen.

 

Në dëshminë e tij autori  ka thënë se Kurti nuk kishte dijeni për ekzekutimin që do të kryente, por thjesht e ka shoqëruar pasi e ka shok prej kohësh. Kjo deklaratë nuk i ka bindur efektivët e policisë te cilet pas shoqërimit i kanë vendosur prangat të riut nën akuzën e përkrahjes së vrasesit.

 

Gjithashtu mesditën e të martes, u vetëdorëzua në policinë e Kavajës Habib Rexha. Arratia e tij zgjati afro 48 orë. Pas negociatave me familjarët dhe me policinë, autori vendosi që të vetëdorëzohej per tu përballur me drejtësinë. Ndërkohë që policia sekuestroi edhe armën dhe makinë e autorit, që ishin fshehur në Durrës.

 

Pasditen e te dieles, Habib Rexha i vetëm u afrua pranë një lokali ku ishte ulur Arian Gosa me babain e tij.Autori nxorri pistoletën dhe qëlloi me plumb në kokë duke e lënë të vdekur në vend. Ngjarja e rëndë është rasti i dytë mes dy fiseve brenda pak muajve që tronditi Kavajën. Në mars të këtij viti u përfshi në një konlikt Edmond Gosa, vëllai i Arjanit dhe Altin Rexha, vëllai i autorit të krimit. Pas konfliktit me njëri-tjetrin për shkaqe banale, të dy mbetën të vrarë pasi qëlluan ndaj njëri-tjetrit me armë.

Latest Posts

NASA flet mbi UFO-t përpara raportit përfundimtar mbi objektet flutarake të paidentifikuara

Agjencia Amerikane e Hapësirës, NASA zhvilloi, këtë të mërkurë, takimin e parë publik mbi UFO-t, një vit pasi nisi një studim mbi objektet fluturake...

Drama e luftës/ Në Bakhmut kanë mbetur vetëm 500 banorë, ishin 70 mijë

Kanë mbetur vetëm 500 njerëz në Bakhmut, qyteti në Ukrainën lindore në qendër të luftimeve të dhunshme që nga vera e kaluar.   Këtë e deklaroi kryetari...

Arsenali i armëve në Tiranë/ Gjykata shpall të pafajshëm Fatjon Muratin

Gjykata e Tiranës ka vendosur ndryshimin e masës së sigurisë ndaj emrit të njohur për drejtësinë Fatjon Murati, nga “arrest në burg” në...

Mos i humbisni

Rusia: Tetë dronë ukrainas sulmuan rajonin e Moskës

Ministria ruse e Mbrojtjes pretendon se Moska është sulmuar me dronë, ku pesë prej tyre janë rrëzuar nga mbrojtja ajrore dhe tre të...

Grubi – Balluku: Jetësimi i Korridorit 8, arritje e madhe për mbarë rajonin

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi ka pritur në takim Zëvendës kryeministren...

Ekspertë paralajmërojnë se inteligjenca artificiale mund ta sjellë zhdukjen e njerëzimit

Një grup ekspertësh, përfshirë drejtuesit e OpenAI dhe Google Deepmind, kanë paralajmëruar përmes një deklaratë të përbashkët se inteligjenca artificiale mund të çojë në...

30 ushtarë të plagosur nga serbët/ BE: Të ndalet përshkallëzimi i situatës pa kushte

Pas tensioneve të së hënës nata në veri të Kosovës kaloi e qetë, por mëngjesin e kësaj të marte protestuesit janë rikthyer sërish.   Megjithatë deri...