Berluskoni, i tronditur nga plagosja e lojtarit të tij

Episodi ku përfshihet Pablo Mari në qendrën tregtare Assago, i goditur me thikë pas shpine nga një person me probleme mendore, tronditi të gjithë...

TË FUNDIT

NASA flet mbi UFO-t përpara raportit përfundimtar mbi objektet flutarake të paidentifikuara

Agjencia Amerikane e Hapësirës, NASA zhvilloi, këtë të mërkurë, takimin e parë publik mbi UFO-t, një vit pasi nisi një studim mbi objektet fluturake...

Drama e luftës/ Në Bakhmut kanë mbetur vetëm 500 banorë, ishin 70 mijë

Kanë mbetur vetëm 500 njerëz në Bakhmut, qyteti në Ukrainën lindore në qendër të luftimeve të dhunshme që nga vera e kaluar.   Këtë e deklaroi kryetari...

“Lëvizja Bashkë” proteston kundër rritjes së pagave për ministrat dhe deputetët: Mos u ngopshi!

“Mos u ngopshi”, është pankarta me anë të së cilës protesojnë para Kuvendin aktivistët e “Lëvizjes Bashkë”.

 

Protesta e kësaj të enjteje lidhet me vendimin e miratuar nga Komisioni i Ekonomisë për rritjen e pagave të deputetëve dhe ministrave në kuadër të reformës së pagave.

 

Ky projektligj pritet të diskutohet e miratohet në seancën plenare e kësaj të enjteje nga vetë deputetët.

 

Ndonëse qeveria në prezantimin e kësaj reforme theksoi se synimi ishte rritja e pagave për të gjitha shtresat e shoqërisë, aplikimi i reformës që në krye të herës tek vetë deputetët dhe ministrat ka shkatuar reagim qytetar.

 

Krahas deputetëve dhe ministrave reforma në pagë po aplikohet edhe për punonjës të administratës.

 

Kryeministri Edi Rama ka bërë thirrje që sektori privat t’i bashkohen kësaj reforme dhe të rrisin pagat.

Latest Posts

NASA flet mbi UFO-t përpara raportit përfundimtar mbi objektet flutarake të paidentifikuara

Agjencia Amerikane e Hapësirës, NASA zhvilloi, këtë të mërkurë, takimin e parë publik mbi UFO-t, një vit pasi nisi një studim mbi objektet fluturake...

Drama e luftës/ Në Bakhmut kanë mbetur vetëm 500 banorë, ishin 70 mijë

Kanë mbetur vetëm 500 njerëz në Bakhmut, qyteti në Ukrainën lindore në qendër të luftimeve të dhunshme që nga vera e kaluar.   Këtë e deklaroi kryetari...

Mos i humbisni

Rusia: Tetë dronë ukrainas sulmuan rajonin e Moskës

Ministria ruse e Mbrojtjes pretendon se Moska është sulmuar me dronë, ku pesë prej tyre janë rrëzuar nga mbrojtja ajrore dhe tre të...

Grubi – Balluku: Jetësimi i Korridorit 8, arritje e madhe për mbarë rajonin

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi ka pritur në takim Zëvendës kryeministren...

Ekspertë paralajmërojnë se inteligjenca artificiale mund ta sjellë zhdukjen e njerëzimit

Një grup ekspertësh, përfshirë drejtuesit e OpenAI dhe Google Deepmind, kanë paralajmëruar përmes një deklaratë të përbashkët se inteligjenca artificiale mund të çojë në...