Berluskoni, i tronditur nga plagosja e lojtarit të tij

Episodi ku përfshihet Pablo Mari në qendrën tregtare Assago, i goditur me thikë pas shpine nga një person me probleme mendore, tronditi të gjithë...

TË FUNDIT

NASA flet mbi UFO-t përpara raportit përfundimtar mbi objektet flutarake të paidentifikuara

Agjencia Amerikane e Hapësirës, NASA zhvilloi, këtë të mërkurë, takimin e parë publik mbi UFO-t, një vit pasi nisi një studim mbi objektet fluturake...

Drama e luftës/ Në Bakhmut kanë mbetur vetëm 500 banorë, ishin 70 mijë

Kanë mbetur vetëm 500 njerëz në Bakhmut, qyteti në Ukrainën lindore në qendër të luftimeve të dhunshme që nga vera e kaluar.   Këtë e deklaroi kryetari...

Rexhepi: Bashkëpunimi AAA-BESA, për të shtyrë vdekjen politike

Deputeti i pavarur, Skender Rexhepi, nuk pret një bashkëpunim të suksesshëm mes Alternativës dhe Besës, dy partitë të cilat dikur ishin në të njëjtin trung nga vjen edhe vetë Rexhepi. Në Intervistë për Rruga drejt, Rexhepi thotë se bashkëpunimi eventual i paralajmëruar mes dy partive vjen si rezultat i përpjekjes së tyre për të shmangur zhbërjen. Ai pret llogaridhënie nga kreu i Alternativës Gashi, para strukturave të partisë, për gjendjen në të cilën ndodhet Alternativa. Intervistën e plotë do ta ndiqni sonte në 22.20 në Alsat.

Në çfarë kushtesh do të ishte i suksesshëm ose afatgjatë një bashkëpunim mes Besës dhe Alternativës?

“Nuk do të ishte fare. Ja e them publikisht, nëse vetëm shkojnë në zgjedhje Besa dhe Alternativa, në njësinë zgjedhore numër një dhe dy nuk do të kenë fare deputetë. Ata shpresojnë në votën e nesërme të Grupit të zjarrit bashkërisht që kështu të mund të bashkëngjiten në karvanin e deputetëve por besoj se llogaria do ju dalë ndryshe pasi në tavolinë kur të ulen tre subjekte politike për të ndarë mandate, ndryshe do të jetë ndarja. Sukses nuk mund të kenë dy njerëz që janë ndarë nga mendjemadhësia ndërsa tani duan të afrohen nga vogëlsia dhe frika prej zhbërjes. Këto në këtë rast nuk ka sukses por vetëm mund ta shtysh vdekjen politike pak më vonë. Në skenën politike do të ketë një verë mjaft të ngrohtë. Do të shihni shumë shpejt lëvizje edhe te Alternativa sepse do t’i kërkohet llogaridhënie kryetarit të partisë për dështimet e tij”, deklaroi Skender Rexhepi, deputet i pavarur.

Prisni zëvendësim të z. Gashi?

“Jo pres llogaridhënie të ketë nga vetë ai. Normal edhe unë kam thënë që nuk braktis idenë e Alternativës por nuk jam pjesë e asaj deri sa është në krye një kryetar dhe një sekretar i tillë siç janë ato dy të cilët po të kishin pasur grimcën e kredibilitetit politik moti do të ishin tërhequr”, u përgjigj Skender Rexhepi, deputet i pavarur. /Alsat.mk

Latest Posts

NASA flet mbi UFO-t përpara raportit përfundimtar mbi objektet flutarake të paidentifikuara

Agjencia Amerikane e Hapësirës, NASA zhvilloi, këtë të mërkurë, takimin e parë publik mbi UFO-t, një vit pasi nisi një studim mbi objektet fluturake...

Drama e luftës/ Në Bakhmut kanë mbetur vetëm 500 banorë, ishin 70 mijë

Kanë mbetur vetëm 500 njerëz në Bakhmut, qyteti në Ukrainën lindore në qendër të luftimeve të dhunshme që nga vera e kaluar.   Këtë e deklaroi kryetari...

Mos i humbisni

Rusia: Tetë dronë ukrainas sulmuan rajonin e Moskës

Ministria ruse e Mbrojtjes pretendon se Moska është sulmuar me dronë, ku pesë prej tyre janë rrëzuar nga mbrojtja ajrore dhe tre të...

Grubi – Balluku: Jetësimi i Korridorit 8, arritje e madhe për mbarë rajonin

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi ka pritur në takim Zëvendës kryeministren...

Ekspertë paralajmërojnë se inteligjenca artificiale mund ta sjellë zhdukjen e njerëzimit

Një grup ekspertësh, përfshirë drejtuesit e OpenAI dhe Google Deepmind, kanë paralajmëruar përmes një deklaratë të përbashkët se inteligjenca artificiale mund të çojë në...