Berluskoni, i tronditur nga plagosja e lojtarit të tij

Episodi ku përfshihet Pablo Mari në qendrën tregtare Assago, i goditur me thikë pas shpine nga një person me probleme mendore, tronditi të gjithë...

TË FUNDIT

NASA flet mbi UFO-t përpara raportit përfundimtar mbi objektet flutarake të paidentifikuara

Agjencia Amerikane e Hapësirës, NASA zhvilloi, këtë të mërkurë, takimin e parë publik mbi UFO-t, një vit pasi nisi një studim mbi objektet fluturake...

Drama e luftës/ Në Bakhmut kanë mbetur vetëm 500 banorë, ishin 70 mijë

Kanë mbetur vetëm 500 njerëz në Bakhmut, qyteti në Ukrainën lindore në qendër të luftimeve të dhunshme që nga vera e kaluar.   Këtë e deklaroi kryetari...

Korridori 8-10D/ Ademi: Ndjehem krenarë, po jetësojmë një ëndërr të kahmotshme

Pasi deputetët e shumicës parlamentare kané miratuar propozim ligjet për korridoret 8-10D, ka reaguar koordinatori i BDI-së, Arbër Ademi.

Siç njofton indeks.mk, Ademi ka shkruar se ndjehet krenarë që po jetësojnë ëndrrên e kahmotshme.

“Ndjehem krenarë që po jetësojmë një ëndërr të kahmotshme të qytetarëve, po realizojmë projektin më të madh infrastrukturorë në historinë e vendit”, ka shkruar Ademi, duke potencuar se do të vazhdojnë të bëjnë më të mirën për qytetarët e vendit.

Ndryshe, propozim ndryshimet e ligjeve për korridoret, 8 dhe 10D, deputetët kanë diskutuar me javë të tëra edhe pse të njejtat ishin dorëzuar në Kuvend me flamur europian nga ana e Qeverisë, e kundër ligjeve në fhalë, kanë votuar deputetët e opozitës maqedonase.

Latest Posts

NASA flet mbi UFO-t përpara raportit përfundimtar mbi objektet flutarake të paidentifikuara

Agjencia Amerikane e Hapësirës, NASA zhvilloi, këtë të mërkurë, takimin e parë publik mbi UFO-t, një vit pasi nisi një studim mbi objektet fluturake...

Drama e luftës/ Në Bakhmut kanë mbetur vetëm 500 banorë, ishin 70 mijë

Kanë mbetur vetëm 500 njerëz në Bakhmut, qyteti në Ukrainën lindore në qendër të luftimeve të dhunshme që nga vera e kaluar.   Këtë e deklaroi kryetari...

Mos i humbisni

Rusia: Tetë dronë ukrainas sulmuan rajonin e Moskës

Ministria ruse e Mbrojtjes pretendon se Moska është sulmuar me dronë, ku pesë prej tyre janë rrëzuar nga mbrojtja ajrore dhe tre të...

Grubi – Balluku: Jetësimi i Korridorit 8, arritje e madhe për mbarë rajonin

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi ka pritur në takim Zëvendës kryeministren...

Ekspertë paralajmërojnë se inteligjenca artificiale mund ta sjellë zhdukjen e njerëzimit

Një grup ekspertësh, përfshirë drejtuesit e OpenAI dhe Google Deepmind, kanë paralajmëruar përmes një deklaratë të përbashkët se inteligjenca artificiale mund të çojë në...