Berluskoni, i tronditur nga plagosja e lojtarit të tij

Episodi ku përfshihet Pablo Mari në qendrën tregtare Assago, i goditur me thikë pas shpine nga një person me probleme mendore, tronditi të gjithë...

TË FUNDIT

NASA flet mbi UFO-t përpara raportit përfundimtar mbi objektet flutarake të paidentifikuara

Agjencia Amerikane e Hapësirës, NASA zhvilloi, këtë të mërkurë, takimin e parë publik mbi UFO-t, një vit pasi nisi një studim mbi objektet fluturake...

Drama e luftës/ Në Bakhmut kanë mbetur vetëm 500 banorë, ishin 70 mijë

Kanë mbetur vetëm 500 njerëz në Bakhmut, qyteti në Ukrainën lindore në qendër të luftimeve të dhunshme që nga vera e kaluar.   Këtë e deklaroi kryetari...

Sulmet ruse godasin spitalin në qytetin ukrainas, dy viktima dhe të paktën 23 të plagosur

Një qendër spitalore në qytetin qendror të Ukrainës, Dnipro, është goditur nga sulmet ruse.

 

Mediat ndërkombëtare raportojnë për dy viktima dhe të paktën 23 të plagosur.

 

“Një burrë 69-vjeçar po kalonte aty pranë kur raketa goditi qytetin” dhe trupi i një burri tjetër u nxorr nga rrënojat”, tha Serhii Lysak, kreu i administratës ushtarake rajonale.

 

Ai tha se nga bombardimet u plagosën 23 persona, 21 prej tyre të shtruar në spital dhe tre në gjendje kritike.

 

Të paktën katër persona janë zhdukur pas sulmit në Dnipro, sipas Zyrës së Prokurorit të Përgjithshëm të Ukrainës.

 

Zjarri përfshiu 1000 metra katrorë të objektit mjekësor, ku një ndërtesë trekatëshe u shkatërrua pjesërisht, shtoi Lysak.

 

Ekipet e shpëtimit po kërkojnë ende për njerëz nën rrënoja.

Latest Posts

NASA flet mbi UFO-t përpara raportit përfundimtar mbi objektet flutarake të paidentifikuara

Agjencia Amerikane e Hapësirës, NASA zhvilloi, këtë të mërkurë, takimin e parë publik mbi UFO-t, një vit pasi nisi një studim mbi objektet fluturake...

Drama e luftës/ Në Bakhmut kanë mbetur vetëm 500 banorë, ishin 70 mijë

Kanë mbetur vetëm 500 njerëz në Bakhmut, qyteti në Ukrainën lindore në qendër të luftimeve të dhunshme që nga vera e kaluar.   Këtë e deklaroi kryetari...

Mos i humbisni

Rusia: Tetë dronë ukrainas sulmuan rajonin e Moskës

Ministria ruse e Mbrojtjes pretendon se Moska është sulmuar me dronë, ku pesë prej tyre janë rrëzuar nga mbrojtja ajrore dhe tre të...

Grubi – Balluku: Jetësimi i Korridorit 8, arritje e madhe për mbarë rajonin

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi ka pritur në takim Zëvendës kryeministren...

Ekspertë paralajmërojnë se inteligjenca artificiale mund ta sjellë zhdukjen e njerëzimit

Një grup ekspertësh, përfshirë drejtuesit e OpenAI dhe Google Deepmind, kanë paralajmëruar përmes një deklaratë të përbashkët se inteligjenca artificiale mund të çojë në...