Asgjësohen 580 fidanë kanabis në Librazhd, në kërkim dy persona

Policia e Librazhdit ka asgjësuar 580 fidanë kanabis, të cilat ishin bërë gati për t’u kultivuar.

 

Mësohet se bimët narkotike u gjetën nga kontrollet në fshatin Koshorisht, në vendin e quajtur “Çereshta”.

 

Policia ka bërë të mundur identifikimin e dy autorëve të dyshuar për kultivimin e lëndës narkotike.

 

Si pasojë, një 35 dhe 40-vjeçar janë shpallur në kërkim.

 

Gjithashtu policia ka sekuestruar si provë materiale edhe një automjet që dyshohet se përdorej nga autorët.