Fabregas tërhiqet nga futbolli në moshën 36-vjeçare

Ish- mesfushori i Arsenalit, Barcelonës dhe Chelseat, Cesc Fabregas është tërhequr nga futbolli profesionist në moshën 36-vjeçare.

Fabregas i “varur këpucët” pas një karriere të suksesshme që e pa spanjollën të fitojë dy tituj të Premier League me Chelsean, një La Liga me Barcelonën dhe një FA Cup me Arsenalin.

Ai gjithashtu ngriti Kupën e Botës dhe dy kampionate evropiane ndërsa përfaqësonte Spanjën.

Fabregas përfaqësoi 110 herë vendin e tij midis 2006 dhe 2016.

36-vjeçari tani do ta kthejë vëmendjen e tij për tu bërë trajner, duke qëndruar në skuadrën e Serie B Como, klubi për të cilin luajti sezonin e kaluar, për të trajnuar ekipet e tyre U-19 dhe B.

Fàbregas e filloi karrierën e tij si i diplomuar në akademinë e famshme të Barcelonës La Masia përpara se të bashkohej me Arsenalin në 2003.