Plagosen rëndë babë e bir në Gramsh

Një aksident me dy të plagosur ka ndodhur pranë spitalit të Gramshit.

 

Mësohet se dy mjete janë përplasur mes tyre duke shkaktuar plagosjen rëndë të babë e bir.

 

Fillimisht të plagosurit kanë marrë ndihmën e parë në spitalin e Gramshit,por për shkak të gjendjes delikate janë transportuar te spitali i traumës.

 

Mësohet se të plagosurit janë Artan Llapushi 47-vjec dhe Orgito Llapushi 15 vjeç.

 

Ndërsa policia po kryen hetimet për këtë rast në qytet ka pasur lëvizje të shtuara pasi kremtohej 79-vjetori i krijimit të qytetit.