Tetovari Valon Ethemi i pandalshëm – VIDEO nga supergoli i tij

Futbollisti 25 vjeçar i ekipit turk Istanbulspor-Alanyaspor, tetovari Valon Ethemi ka realizuar golin e nëntë sezonal në Turqi. Ai në minutën e 67-të u nis...

TË FUNDIT

“Të mos paguhen bagazhet në avion”, Parlamenti Evropian miraton vendimin

Parlamenti Evropian votoi sot për t’i dhënë fund tarifave të bagazheve të dorës në aeroplanë, si dhe të vendosen rregulla të përbashkëta për...

Si kurrë më parë/ Kupa e Botës 2030 do të mbahet në tre kontinente

Kupa e Botës për meshkuj 2030 do të organizohet nga gjashtë vende në tre kontinente të ndryshme për të festuar 100-vjetorin e edicionit të...

9 ditë “luftë” për të normalizuar situatën nga zjarret në Pish-Poro

Pas 9 ditësh luftë me flakët, intensiteti i vatrave të zjarrit në masivin pyjor të Pishë Poro-Darëzezë duket më iulët mëngjesin e kësaj...

Të lidhur dhe dhunuar bashkë me të fejuarën, Donnarumma rrëfen tmerrin e grabitjes: Kisha frikë për Alessian

Portieri i PSG-së, Gianluigi Donnarumma ra preh e një grabitje në Paris, teksa ai së bashku me të fejuarën Alessia Elefante u dhunuan dhe u lidhën nga të paktën katër grabitës, të cilët morën sende me vlerë rreth 500 mijë euro dhe u larguan pa lënë gjurmë.

Portieri tregon për Libero natën e frikës kur disa kriminelë (me sa duket katër, hynë nga çatia) në shtëpinë e tij që ndodhet në lagjen e tetë të Parisit, pranë Champs-Elysées, neutralizuan atë dhe partneren e tij Alessia Elefante duke i lidhur në një karrige dhe vodhën pasuri me vlerë gjysmë milioni euro.

Të gjesh papritmas njerëz në shtëpi në tre të mëngjesit, mendoj se është ndjenja më e keqe që mund të përjetosh. Mua më neutralizuan dhe Alessia u detyrua të dorëzonte gjithçka që kishim që ishte e çmuar”, tha portieri.

Portieri i PSG-së ishte duke fjetur, teksa ishte ora tre e gjysmë e mëngjesit të së premtes kur ndodhi ngjarja.

“Unë dhe e fejuara ime u desh të largoheshim nga apartamenti për të lejuar që të kryheshin hetimet dhe qëndruam përkohësisht në një hotel. Kisha shumë frikë, por edhe më shumë ishte se diçka mund t’i ndodhte Alessias. Isha i pafuqishëm, i lidhur, nuk mund të bëja asgjë. Unë nuk flas shumë mirë frëngjisht dhe ishte e vështirë t’u shpjegoja atyre njerëzve se ku ishin të gjitha gjërat. Ishte Alessia, ende shumë e frikësuar që foli me ta. Momente vërtet të tmerrshme, veçanërisht frikë për të. Frika se mund ta lëndonin”, tha Giggio.

Veç Donnarummës, edhe Icardi, Thiago SIlva dhe Marquinhos kanë rënë preh e grbitjes në kohën kur luanin në Paris me PSG-në.

Latest Posts

“Të mos paguhen bagazhet në avion”, Parlamenti Evropian miraton vendimin

Parlamenti Evropian votoi sot për t’i dhënë fund tarifave të bagazheve të dorës në aeroplanë, si dhe të vendosen rregulla të përbashkëta për...

Si kurrë më parë/ Kupa e Botës 2030 do të mbahet në tre kontinente

Kupa e Botës për meshkuj 2030 do të organizohet nga gjashtë vende në tre kontinente të ndryshme për të festuar 100-vjetorin e edicionit të...

9 ditë “luftë” për të normalizuar situatën nga zjarret në Pish-Poro

Pas 9 ditësh luftë me flakët, intensiteti i vatrave të zjarrit në masivin pyjor të Pishë Poro-Darëzezë duket më iulët mëngjesin e kësaj...

Mos i humbisni

Aksion “blic” në Vlorë/ Kontrolle në lokale dhe rrugë, shoqërohen të paktën 10 persona

Policia e Vlorës e mbështetur dhe nga forcat RENEA janë duke zhvilluar një aksion në lagjen “Pavarësia”, të qytetit të Vlorës. Mësohet se...

Ministrat e Jashtëm të BE në Kiev/ Borrell: Lufta, kërcënim për Europën

Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian u mblodhën këtë të hënë për një takim të jashtëzakonshëm në Kiev.   Ministrat të cilët rrallë takohen jashtë...

Fredi Beleri, antishqiptar?! Berisha e mbron: Kam prova, Rama i ngriti kurth

Ish-kryeministri, Sali Berisha deklaron se burgosja e kryebashkiakut të zgjedhur, Fredi Beleri, është politik. Për emisionin “Quo Vadis”, Berisha thekson se arrestimi i...