Tetovari Valon Ethemi i pandalshëm – VIDEO nga supergoli i tij

Futbollisti 25 vjeçar i ekipit turk Istanbulspor-Alanyaspor, tetovari Valon Ethemi ka realizuar golin e nëntë sezonal në Turqi. Ai në minutën e 67-të u nis...

TË FUNDIT

“Të mos paguhen bagazhet në avion”, Parlamenti Evropian miraton vendimin

Parlamenti Evropian votoi sot për t’i dhënë fund tarifave të bagazheve të dorës në aeroplanë, si dhe të vendosen rregulla të përbashkëta për...

Si kurrë më parë/ Kupa e Botës 2030 do të mbahet në tre kontinente

Kupa e Botës për meshkuj 2030 do të organizohet nga gjashtë vende në tre kontinente të ndryshme për të festuar 100-vjetorin e edicionit të...

Vetëm 70 sekonda për titullin kampion, fantastiku Kristjan Prenga hedh në tapet kundërshtarin

Kristjan Prenga ka marrë fitoren numër 14-të në karrierën profesioniste, duke mundur boksierin kolumbian Santander Sildago. Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, për titullin kampion të WBA Fedecentro, shqiptari nga ngritur lart flamurin kuqezi, duke iu dashur vetëm 70 sekonda për të hedhur në tokë kundërshtarin.

32-vjeçari nga Mirëdita e ka nisur mirë përballjen, teksa ka pritur momentin e duhur dhe i ka dhënë goditjen finale kundërshtarit, duke e hedhur KO vetëm pas 70 sekondave lojë, teksa ka çuar peshë shqiptarët që ishin prezent në sallë dhe siguruar titullin kampion.

Me këtë sukses, Prenga vijon të bëjë mirë në ring, teksa prej vitesh tanimë është zhvendosur në SHBA për të vijuar karrierën. Në një reagim në kanalet e komunikimit, Prenga është shprehur i lumtur për këtë rezultat.

“Faleminderit Zot për një tjetër fitore dhe që më bekon me njerëz që më lejojnë të sjell më të mirën tek unë dhe më inkurajojnë të rivendos limitet e mia në ekstrem. Faleminderit të gjithëve”, shkruan Prenga.

Latest Posts

“Të mos paguhen bagazhet në avion”, Parlamenti Evropian miraton vendimin

Parlamenti Evropian votoi sot për t’i dhënë fund tarifave të bagazheve të dorës në aeroplanë, si dhe të vendosen rregulla të përbashkëta për...

Si kurrë më parë/ Kupa e Botës 2030 do të mbahet në tre kontinente

Kupa e Botës për meshkuj 2030 do të organizohet nga gjashtë vende në tre kontinente të ndryshme për të festuar 100-vjetorin e edicionit të...

Mos i humbisni

Tërmeti që tronditi sërish Napolin; raportohen disa dëme materiale në zonën e epiqëndrës

Një tërmet i ri me magnitudë 4.0 u regjistrua mmesnaten mes te henes dhe te martes ne Itali, me epiqendër të vendosur në...

Aksion “blic” në Vlorë/ Kontrolle në lokale dhe rrugë, shoqërohen të paktën 10 persona

Policia e Vlorës e mbështetur dhe nga forcat RENEA janë duke zhvilluar një aksion në lagjen “Pavarësia”, të qytetit të Vlorës. Mësohet se...

Ministrat e Jashtëm të BE në Kiev/ Borrell: Lufta, kërcënim për Europën

Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian u mblodhën këtë të hënë për një takim të jashtëzakonshëm në Kiev.   Ministrat të cilët rrallë takohen jashtë...