Moti sot në Kosovë

Të dielën do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Vranësirat në pjesën e parë të ditës, në viset e larta mund të sjellin ndonjë rigë të dobët.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet13-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-26 gradë Celsius.

Do të fryjë erë  e lehtë deri mesatare nga drejtimi i veriperëndimit./FrontOnline