Tetovari Valon Ethemi i pandalshëm – VIDEO nga supergoli i tij

Futbollisti 25 vjeçar i ekipit turk Istanbulspor-Alanyaspor, tetovari Valon Ethemi ka realizuar golin e nëntë sezonal në Turqi. Ai në minutën e 67-të u nis...

TË FUNDIT

“Të mos paguhen bagazhet në avion”, Parlamenti Evropian miraton vendimin

Parlamenti Evropian votoi sot për t’i dhënë fund tarifave të bagazheve të dorës në aeroplanë, si dhe të vendosen rregulla të përbashkëta për...

Si kurrë më parë/ Kupa e Botës 2030 do të mbahet në tre kontinente

Kupa e Botës për meshkuj 2030 do të organizohet nga gjashtë vende në tre kontinente të ndryshme për të festuar 100-vjetorin e edicionit të...

Merita Syla më e mira në Zvicër për meze, sjell shije dhe art

Merita Syla është grua unike, me një energji tejet pozitive, e cila punën e saj e bënë me shumë pasion. Merita, përgatit meze speciale me porosi, për çka edhe është bërë e njohur.

Merita Syla, prej vitesh jeton dhe vepron në Diasporë, e ndonëse në Zvicër ka shkuar me familjen e saj si bebe tre muajsh, ajo i ka ruajtur dhe kultivuar traditat tona.

Personazhi i famshëm që e shohim në rrjete sociale duke prezantuar mezet e saj të mrekullueshme në dukje dhe shije, tregon se me meze ka filluar të merret prej Vitit 2017 dhe sot ka firmen e saj Aufschnittplatten Syla, me të cilën prezantohet edhe në rrjete sociale. Merita, thotë se e ka pasur gjithmonë pasion përgatitjen e mezeve, që tani i bënë për klientët e saj të dashur. Tregon se mezet i dekoron sipas porosive të klientëve të saj.

Meriten dhe mezet e saj i hasim shpesh në Tik Tok, e ajo tregon se për këtë rrjet social ka dëgjuar nga disa komshi dhe kështu ka provuar të bëjë ndonjë video, por nuk e ka besuar që përmes Tik Tokut do ta njohin kaq shumë njerëz atë dhe punën e saj.

Sa i përket reagimeve dhe komenteve në këtë rrjet social, Merita shton se njerëzit që kanë zemër, ata që i besojnë vetës, ata që nuk e kanë kompleks ti thonë dikujt qe e bënë punën mirë, njerëzit që e duan vetën, i bëjnë komplimente.

Ndërkohë, zonja Syla punon e dhe në një fabrikë të madhe mishi prej 22 vitesh. Pas pune, përherë është në shtëpi për të gatuar dhe kujdesur për dy fëmijët e saj, shtëpinë dhe çdo gjë tjetër. Kur flet për fëmijët, thotë se ata kanë të drejtë të bëjnë edhe gabime, sepse nga to mësojnë.

“Përherë jam aty për familjen time. Fëmijët i mësoj se si ta duan babë e nënë. Personalisht një herë në ditë i thërras prindërit e mi për të parë a janë mirë dhe a ju duhet diçka”, thotë Merita. Dhe në fund, nëse doni që tavolina juaj të jetë perfekte, të jetë e mbushur dhe të duket tejet bukur, ju e dini adresën e mezeve më të mira. Shtoni festave shije me përgatitjet e Merites.

Aufschnittplatten Syla Merita Syla Telefon: 079/729’47’21 9602 Bazenheid (Kanton St.Gallen) Schweiz🇨🇭

Latest Posts

“Të mos paguhen bagazhet në avion”, Parlamenti Evropian miraton vendimin

Parlamenti Evropian votoi sot për t’i dhënë fund tarifave të bagazheve të dorës në aeroplanë, si dhe të vendosen rregulla të përbashkëta për...

Si kurrë më parë/ Kupa e Botës 2030 do të mbahet në tre kontinente

Kupa e Botës për meshkuj 2030 do të organizohet nga gjashtë vende në tre kontinente të ndryshme për të festuar 100-vjetorin e edicionit të...

Mos i humbisni

Tërmeti që tronditi sërish Napolin; raportohen disa dëme materiale në zonën e epiqëndrës

Një tërmet i ri me magnitudë 4.0 u regjistrua mmesnaten mes te henes dhe te martes ne Itali, me epiqendër të vendosur në...

Aksion “blic” në Vlorë/ Kontrolle në lokale dhe rrugë, shoqërohen të paktën 10 persona

Policia e Vlorës e mbështetur dhe nga forcat RENEA janë duke zhvilluar një aksion në lagjen “Pavarësia”, të qytetit të Vlorës. Mësohet se...

Ministrat e Jashtëm të BE në Kiev/ Borrell: Lufta, kërcënim për Europën

Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian u mblodhën këtë të hënë për një takim të jashtëzakonshëm në Kiev.   Ministrat të cilët rrallë takohen jashtë...