Tetovari Valon Ethemi i pandalshëm – VIDEO nga supergoli i tij

Futbollisti 25 vjeçar i ekipit turk Istanbulspor-Alanyaspor, tetovari Valon Ethemi ka realizuar golin e nëntë sezonal në Turqi. Ai në minutën e 67-të u nis...

TË FUNDIT

“Të mos paguhen bagazhet në avion”, Parlamenti Evropian miraton vendimin

Parlamenti Evropian votoi sot për t’i dhënë fund tarifave të bagazheve të dorës në aeroplanë, si dhe të vendosen rregulla të përbashkëta për...

Si kurrë më parë/ Kupa e Botës 2030 do të mbahet në tre kontinente

Kupa e Botës për meshkuj 2030 do të organizohet nga gjashtë vende në tre kontinente të ndryshme për të festuar 100-vjetorin e edicionit të...

Indrit Çullhaj, shkëlqen në kampionatin Ballkanik

𝗖𝗵𝗮𝗺𝗽𝗶𝗼𝗻𝘀𝗵𝗶𝗽 𝟮𝟬𝟮𝟯 -𝟳𝟯 𝗞𝗴

Indrit Çullhaj, djaloshi që po na bën krenar gjithë shqiptarëve zuri vendin e tretë duke kaluar kështu tre xhirot e para dhe pëson një humbje, kjo humbje ishte një dyluftim i fortë midis kampionit aktual të Europës Akil Gjakova.

Kjo bëri që Indriti të ndeshet për medalje Bronzi me xhudistin turk Soner Kumtas dhe të rrëmbejë medaljen e bronzit ndaj tij.

Nje perfomancë dinjitoze në këtë gare për Çullhajn.

Në fund të muajit më datë 30 shtator, Indriti do të ndeshet në Pragë, European Open.

Një garë që shërben për të mbledhur pikë olimpike për – Paris 2024.

Sportisti nga Tirana, Indrit Cullhaj, ka bërë krenarë së pari veten, familjen dhe sigurisht të gjithë shqiptarët me çmimet dhe medaljet e shumta të fituara si xhudist.

I ri, i pashëm, shumë punëtor e plot pasion dhe synime.

Indriti është një nga ato personazhe që punon dhe nuk kërkon vëmendje, por vëmendja e do atë.

Në një intervistë për mediat shqiptare sportisti i njohur ka rrëfyer një storie ndryshe mbi veten dhe sportin, që e ka shumë për zemër.

Duke folur mbi sukseset, ai thotë se të gjitha ia dedikon familjes kryesisht, nënës dhe krejt shqiptarëve kudo që janë.

Latest Posts

“Të mos paguhen bagazhet në avion”, Parlamenti Evropian miraton vendimin

Parlamenti Evropian votoi sot për t’i dhënë fund tarifave të bagazheve të dorës në aeroplanë, si dhe të vendosen rregulla të përbashkëta për...

Si kurrë më parë/ Kupa e Botës 2030 do të mbahet në tre kontinente

Kupa e Botës për meshkuj 2030 do të organizohet nga gjashtë vende në tre kontinente të ndryshme për të festuar 100-vjetorin e edicionit të...

Mos i humbisni

Tërmeti që tronditi sërish Napolin; raportohen disa dëme materiale në zonën e epiqëndrës

Një tërmet i ri me magnitudë 4.0 u regjistrua mmesnaten mes te henes dhe te martes ne Itali, me epiqendër të vendosur në...

Aksion “blic” në Vlorë/ Kontrolle në lokale dhe rrugë, shoqërohen të paktën 10 persona

Policia e Vlorës e mbështetur dhe nga forcat RENEA janë duke zhvilluar një aksion në lagjen “Pavarësia”, të qytetit të Vlorës. Mësohet se...

Ministrat e Jashtëm të BE në Kiev/ Borrell: Lufta, kërcënim për Europën

Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian u mblodhën këtë të hënë për një takim të jashtëzakonshëm në Kiev.   Ministrat të cilët rrallë takohen jashtë...