Tetovari Valon Ethemi i pandalshëm – VIDEO nga supergoli i tij

Futbollisti 25 vjeçar i ekipit turk Istanbulspor-Alanyaspor, tetovari Valon Ethemi ka realizuar golin e nëntë sezonal në Turqi. Ai në minutën e 67-të u nis...

TË FUNDIT

Aksidenti i frikshëm në Itali, viktimat janë grup turistësh nga Ukraina

Në bordin e autobusit që u aksidentuar këtë të martë në Itali ishte një grup turistësh ukrainas. Mediat vendase shkruajnë se turistët po...

Akti terrorist në Ankara/ Turqia hakmerret ndaj PKK, shkatërron 16 objektiva në Irak

Forcat e armatosura turke kanë nisur sot sulme ajrore kundër pozicioneve të PKK-së në Irakun verior, duke shkatërruar 16 objektiva. Lajmi u njoftua nga Ministria...

Skandaloze/ Bilall Kasami dhe komuna e Tetovës e shndërojnë shtratin e lumit Shkumbin në Tetovë në deponi

“Nuk është treg për shitjen e gjësendeve të vjetra, është shtrati i lumit Shkumbin, i cili, edhe pse harxhohen miliona denarë në vit për pastrim, pas vetëm disa muajsh pasi ai pastrohet, në të mund të gjesh materiale inerte, të kuzhinës, inerte e gjëra të tjera. Nga komuna ankohen se inspektorati duhet të del në terren më shpesh bashkë me policinë për të kapur njerëzit që bëjnë shkelje dhe që hedhin kështu materialet inerte në shtratin e lumit Shkumbin”, raporton gazetari i Alsat, Bashkim Sulejmani .

Inspektorati Komunal arsyetohen duke thënë se pasi pastrojnë mbetjet brenda natës grumbullohen sërish.

“Dalim në terren për të konstatuar por shumica e problemit rezulton nga personat anonim dhe gjatë natës pra jashtë orarit të punës. Por kur kapen bëjmë ankesë edhe në polici për procedurë të mëtejmë. Dënimet janë për personat fizik 40 euro prej inspektorit komunal, personat juridik 1500 euro, dhe 150 nga ambienti jetësor e më lartë”, tha Bajram Bafqari, inspektor për veprimtari komunale.

Nga Sektori për veprimtari komunale thonë se shtrati do pastrohet sërish por apelojnë që të ruhet pastërtia.

“Është shumë e vërtetë se ka shumë mbeturina inerte që hidhen që nga lagja e epërme e banjës së Tetovës dhe deri poshtë tek Dardania, por krejt kjo ka të bëj me disa qytetarë të papërgjegjshëm që nuk i deponojnë këta mbetje ku e kanë vendin por gjejnë formën më të lehtë, hedhjen në lum gjë që ndot seriozisht ujin dhe ajrin. Ne jemi drejtuar disa herë inspektoratit që ka kompetenca që ta mbikëqyr trasenë që të mos hidhen mbetjet nga personat e pandërgjegjshëm”, thotë Memet Jonuzi, sektori për veprimtari komunale.

Latest Posts

Aksidenti i frikshëm në Itali, viktimat janë grup turistësh nga Ukraina

Në bordin e autobusit që u aksidentuar këtë të martë në Itali ishte një grup turistësh ukrainas. Mediat vendase shkruajnë se turistët po...

Akti terrorist në Ankara/ Turqia hakmerret ndaj PKK, shkatërron 16 objektiva në Irak

Forcat e armatosura turke kanë nisur sot sulme ajrore kundër pozicioneve të PKK-së në Irakun verior, duke shkatërruar 16 objektiva. Lajmi u njoftua nga Ministria...

Mos i humbisni

Skandaloze! “Kabineti i Bilall Kasamit” nis një emision… A po i keqpërdor paratë e komunës për propagandë politike të BESËS?

Gazetarja e njohur  ka paralajmëruar se do të nis një emision, Podcast me emrin PSE.  Siç shihet në videon që ka publikuar  shihet i...

Mesjavë me aromë Championsi, spikat Napoli vs Real dhe Dortmund-Milan

Champions League rikthehet te martën dhe të mërkurën në Tring me duelet e dyta të fazës së grupeve.   Të martën spikat në mënyrë të...

Kurti provon ushqimin e Mensës së Studentëve në Prishtinë

Duke qenë se Qendra e Studentëve do të mirëpres atletët dhe ekipet garuese të vendeve pjesëmarrëse në Lojërat Mesdhetare, kryeministri u zotua se do...

Ademi: Opozita shqiptare, me urdhër të VMRO-së mbron monopolin e kazinove dhe bastoreve

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Arbër Ademi përmes një press-konference tha se ligjin për kazinotë po e bllokon opozita shqiptare kryesuar nga VMRO-DPMNE. Ademi...

Ademi: Opozita po mbron interesin e kazinove, tash e dy vite ka bllokuar ligjin për lojra të fatit

Koordinatori i Bashkimit Demokratik për Integrim, Arbër Ademi në konferencë për media ka deklaruar se opozita shqiptare është shndërruar në megafon të opozitës maqedonase,...