Tetovari Valon Ethemi i pandalshëm – VIDEO nga supergoli i tij

Futbollisti 25 vjeçar i ekipit turk Istanbulspor-Alanyaspor, tetovari Valon Ethemi ka realizuar golin e nëntë sezonal në Turqi. Ai në minutën e 67-të u nis...

TË FUNDIT

Aksidenti i frikshëm në Itali, viktimat janë grup turistësh nga Ukraina

Në bordin e autobusit që u aksidentuar këtë të martë në Itali ishte një grup turistësh ukrainas. Mediat vendase shkruajnë se turistët po...

Akti terrorist në Ankara/ Turqia hakmerret ndaj PKK, shkatërron 16 objektiva në Irak

Forcat e armatosura turke kanë nisur sot sulme ajrore kundër pozicioneve të PKK-së në Irakun verior, duke shkatërruar 16 objektiva. Lajmi u njoftua nga Ministria...

Ahmeti: Iku koha e patriotizmit artificial, qytetarët e duan anëtarësimin në BE sepse Maqedonia atje e ka vendin!

Në sezonin e ri të emisionit 360 shkallë, kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti deklaroi se më ndryshimet kushtetuese, vendit i hapet rruga drejt anëtarësimit në BE, me ç’rast qytetarët do të fitojmë jetë më të mirë me standarde europiane.

“Unë do të përpiqem të jem racional, shumë me rëndësi është për shtetin që të gjitha partitë politike dhe klasa intelektuale, pjesa e analitkës, mediumet të përcaktohemi dhe të jemi pjesë e proceseve me rëndësi për vendin dhe jo unë me partinë politike të mendojmë se si të fitojmë zgjedhjet, duhet të mendojmë për të mirën e shtetit, se a do të kemi shtet me standarde, me marrëdhënie të qëndrueshme me fqinjët, shtet sa më afër Europës së bashkuar. Sepse ne të gjithë këtu përballemi me një problem shumë të madh, njerëzit po largohen për jetë më të mirë, për ta gjetur atë në shtetet e BE-së, nuk mund të thirremi më me parrolla patriotike, se koha e patriotizmit artificial ka ikur, njerëzit sot kërkojnë jetë më të mirë. Për t’i ndal njerzit që të mos largohen, si zgjidhje të vetme shoh antarsimin në Bashkimin Europian. Në raportet e qeverisë Irlandeze tregohet se 400 mijë polak janë kthyer në vendin e tyre. Ne duhet të gjejmë zgjidhje se si qytetarët të jenë më të lumtur në vendin e tyre”, deklaroi Ahmeti.

Latest Posts

Aksidenti i frikshëm në Itali, viktimat janë grup turistësh nga Ukraina

Në bordin e autobusit që u aksidentuar këtë të martë në Itali ishte një grup turistësh ukrainas. Mediat vendase shkruajnë se turistët po...

Akti terrorist në Ankara/ Turqia hakmerret ndaj PKK, shkatërron 16 objektiva në Irak

Forcat e armatosura turke kanë nisur sot sulme ajrore kundër pozicioneve të PKK-së në Irakun verior, duke shkatërruar 16 objektiva. Lajmi u njoftua nga Ministria...

Mos i humbisni

Skandaloze! “Kabineti i Bilall Kasamit” nis një emision… A po i keqpërdor paratë e komunës për propagandë politike të BESËS?

Gazetarja e njohur  ka paralajmëruar se do të nis një emision, Podcast me emrin PSE.  Siç shihet në videon që ka publikuar  shihet i...

Mesjavë me aromë Championsi, spikat Napoli vs Real dhe Dortmund-Milan

Champions League rikthehet te martën dhe të mërkurën në Tring me duelet e dyta të fazës së grupeve.   Të martën spikat në mënyrë të...

Kurti provon ushqimin e Mensës së Studentëve në Prishtinë

Duke qenë se Qendra e Studentëve do të mirëpres atletët dhe ekipet garuese të vendeve pjesëmarrëse në Lojërat Mesdhetare, kryeministri u zotua se do...

Ademi: Opozita shqiptare, me urdhër të VMRO-së mbron monopolin e kazinove dhe bastoreve

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Arbër Ademi përmes një press-konference tha se ligjin për kazinotë po e bllokon opozita shqiptare kryesuar nga VMRO-DPMNE. Ademi...

Ademi: Opozita po mbron interesin e kazinove, tash e dy vite ka bllokuar ligjin për lojra të fatit

Koordinatori i Bashkimit Demokratik për Integrim, Arbër Ademi në konferencë për media ka deklaruar se opozita shqiptare është shndërruar në megafon të opozitës maqedonase,...