Tetovari Valon Ethemi i pandalshëm – VIDEO nga supergoli i tij

Futbollisti 25 vjeçar i ekipit turk Istanbulspor-Alanyaspor, tetovari Valon Ethemi ka realizuar golin e nëntë sezonal në Turqi. Ai në minutën e 67-të u nis...

TË FUNDIT

Aksidenti i frikshëm në Itali, viktimat janë grup turistësh nga Ukraina

Në bordin e autobusit që u aksidentuar këtë të martë në Itali ishte një grup turistësh ukrainas. Mediat vendase shkruajnë se turistët po...

Akti terrorist në Ankara/ Turqia hakmerret ndaj PKK, shkatërron 16 objektiva në Irak

Forcat e armatosura turke kanë nisur sot sulme ajrore kundër pozicioneve të PKK-së në Irakun verior, duke shkatërruar 16 objektiva. Lajmi u njoftua nga Ministria...

Ahmeti: S’mund të ia ndalojë veprimtarinë familjes sime! A t’i bëjë ministra e funksionarë?

Me automatizëm iu shkaktua problem Drinit, e gjithë kjo zhurmë që u bë, kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti në intervistë për TV21 ka komentuar edhe rastin “Soravia”. Ahmeti tha se nipi i tij pas mbarimit të universitetit, e ka kontaktuar për ta pyetur nëse mund të vazhdojë veprimtarinë në biznes, për çka Ahmeti thotë se ende nuk dihet nëse do të ketë sukses, pasi i gjithë aktiviteti bëhet përmes kredive, që sipas Ahmetit, nipi i tij nuk po arrin ta marrë pas “zhurmës” në opinion.

“Unë nuk e di tani si ka vazhduar Drini me të gjithë ata bashkë bashke investitorë që janë. A do të kenë sukses apo nuk do të kenë, por pa kredi, sepse Drini nuk ka mjete të gatshme, i tërë qarkullimi dihet nëpër banka nëpër kompani. Kompania e vëllait, Ferkiut, ajo nuk mund të investojë dhe të merr përsipër të bëjë ballë”, theksoi Ahmeti.

Ahmeti tha se personalisht asnjëherë nuk ka dashur që pjesëtarë të familjes së tij të bëhen pjesë e politikës dhe se si rrjedhojë nuk mund të ua ndalojë aktivitetet tjera në profesionet e tyre.

“Ne Gestapo nuk mund të bëhemi, t’i marrim t’i burgosim. Unë nuk mund të ia ndalojë as Drinit, as Shkumbinit, as Kushtrimit, që këta të mos aktivizohen…ose unë duhet t’i bëjë ministra. Çfarë do të thoni nëse unë i bëj ministra. Çfarë do të thoni nëse i bëjë drejtorë, nëse i bëjë funksionarë, ju thoni nepotizëm, të tjerët do të thonë ja nuk na mundëson neve, ua mundëson të afërmve. Kam ra në hall si thënie e moçme “hip se të vrava, zbrit se të vrava”. Për mua është e rëndësishme të respektohen ligjet, mos të shfrytëzohen paratë e shtetit, nëse vërtetohet se paratë e shtetit janë të shfrytëzuara për biznese private, është shkelje morali”, theksoi Ahmeti.

Latest Posts

Aksidenti i frikshëm në Itali, viktimat janë grup turistësh nga Ukraina

Në bordin e autobusit që u aksidentuar këtë të martë në Itali ishte një grup turistësh ukrainas. Mediat vendase shkruajnë se turistët po...

Akti terrorist në Ankara/ Turqia hakmerret ndaj PKK, shkatërron 16 objektiva në Irak

Forcat e armatosura turke kanë nisur sot sulme ajrore kundër pozicioneve të PKK-së në Irakun verior, duke shkatërruar 16 objektiva. Lajmi u njoftua nga Ministria...

Mos i humbisni

Skandaloze! “Kabineti i Bilall Kasamit” nis një emision… A po i keqpërdor paratë e komunës për propagandë politike të BESËS?

Gazetarja e njohur  ka paralajmëruar se do të nis një emision, Podcast me emrin PSE.  Siç shihet në videon që ka publikuar  shihet i...

Mesjavë me aromë Championsi, spikat Napoli vs Real dhe Dortmund-Milan

Champions League rikthehet te martën dhe të mërkurën në Tring me duelet e dyta të fazës së grupeve.   Të martën spikat në mënyrë të...

Kurti provon ushqimin e Mensës së Studentëve në Prishtinë

Duke qenë se Qendra e Studentëve do të mirëpres atletët dhe ekipet garuese të vendeve pjesëmarrëse në Lojërat Mesdhetare, kryeministri u zotua se do...

Ademi: Opozita shqiptare, me urdhër të VMRO-së mbron monopolin e kazinove dhe bastoreve

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Arbër Ademi përmes një press-konference tha se ligjin për kazinotë po e bllokon opozita shqiptare kryesuar nga VMRO-DPMNE. Ademi...

Ademi: Opozita po mbron interesin e kazinove, tash e dy vite ka bllokuar ligjin për lojra të fatit

Koordinatori i Bashkimit Demokratik për Integrim, Arbër Ademi në konferencë për media ka deklaruar se opozita shqiptare është shndërruar në megafon të opozitës maqedonase,...