Tetovari Valon Ethemi i pandalshëm – VIDEO nga supergoli i tij

Futbollisti 25 vjeçar i ekipit turk Istanbulspor-Alanyaspor, tetovari Valon Ethemi ka realizuar golin e nëntë sezonal në Turqi. Ai në minutën e 67-të u nis...

TË FUNDIT

Aksidenti i frikshëm në Itali, viktimat janë grup turistësh nga Ukraina

Në bordin e autobusit që u aksidentuar këtë të martë në Itali ishte një grup turistësh ukrainas. Mediat vendase shkruajnë se turistët po...

Akti terrorist në Ankara/ Turqia hakmerret ndaj PKK, shkatërron 16 objektiva në Irak

Forcat e armatosura turke kanë nisur sot sulme ajrore kundër pozicioneve të PKK-së në Irakun verior, duke shkatërruar 16 objektiva. Lajmi u njoftua nga Ministria...

Ahmeti: Vajza, Uskana është magjistër në ekonomi! Djali, Shkumbini është arkitekt që punon për kompani të Zvicrës

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në një intervistë ndryshe në TV21 u është përgjigjigjur akuzave të shumta për veprimtarinë e fëmijëve të tij. Ahmeti tha se vajza e tij po vijon doktoratën në ekonomi në Vjenë, ndërsa për djalin tha se punon si arkitekt për kompani zvicerane.

“Tash teknologjia ka shkuar shumë larg, përmes dronëve që më bënin mua incizime, sigurisht që përmes dronëve incizohet i gjithë terreni, nga këtu në Zvicër me komunat ku bëhet ndërtimi, është Shkumbini njeriu i parë që komunikojnë me komunën dhe nuk ka asnjë biznes tjetër, sepse po flitet që janë milionera e ashtu”, deklaroi Ahmeti.

Gazetrai: A janë apo nuk janë? A janë milionerë apo nuk janë?

“Unë as nuk e kam pyetur Shkumbinin se sa fiton në një projekt. Mund ta pyesni, ose ma mirë e dinë, sepse dje, hiç më larg se dje, ka qenë Drejtori për të Hyra Publike, kanë shpalosur gjithë dokumentacionin. Çka kanë dashur kanë mund të marrin. Djali Shkumbini është transparent, mund të shkojnë kur të duan, kur të doni ju mediumet”, u shpreh Ahmeti.

Ahmeti tha se vajza Uskana është e martuar për familje nga Gjakova dhe se e njëjta është magjistër në ekonomi.

“Uskana është magjistër e ekonomisë, ka qenë në proces në Vjenë të doktoratës, i ka të gjitha kategoritë të licencuara në universitetin e Vjenës për gjuhën gjermane. Ka punuar part-time ligjëruese e gjuhës gjermane, jo e ekonomisë, por e gjuhës gjermane, në UEJL. 10 vjet i ka kryer në Zvicër të shkollës. Dy vjet të gjimnazit i ka kryer në Kërçovë. Universitetin e ka kryer në Tetovë. Magjistraturën dhe procesin e doktoratës i ka në Vjenë”, theksoi Ahmeti.

Për djalin e tij, Shkumbinin, Ahmeti tha se ka pasur tentativa që të punësohet në Zvicër, mirëpo ai ka zgjedhur që të punojë nga Maqedonia e Veriut, për kompanitë e ndërtimit në Zvicër.

“Shkumbini gjithashtu ka ardhur në klasë të 6 këtu, ka kryer 8 vjeçaren, 4 vjet gjimnazin, ka kryer për arkitekturë në Universitetin e Tetovës, praktikën për arkitekturë e ka kryer në Zvicër, kanë bërë përpjekje, kompania për të cilën ka bërë praktikën, që ta ndali në Zvicër, me rroga të majme. Kanë kërkuar që unë të iu ndihmoj, përmes një lidhje me një kushëri timin që ka ndërmarrje në Zvicër, kompani ndërtimi goxha të madhe, u kam thënë që kam bërë përpjekje por nuk kam mundur dhe kam filluar t’i them Shkumbinit që bën mirë që të hapësh një studio këtu, dhe të punosh për kompani zvicerane nëse ju jeni dakord, dhe kështu ka ndodhur. Secili prind do që fëmijët e tij t’i ketë sa më afër, por jo me imponim, por të jetë në rrugë të suksesshme dhe me bindje. Ka hapur studio, ka qenë mjaft i suksesshëm, akoma punon si arkitekt për kompani zvicerane, kompani ndërtimi”, theksoi Ahmeti.

Latest Posts

Aksidenti i frikshëm në Itali, viktimat janë grup turistësh nga Ukraina

Në bordin e autobusit që u aksidentuar këtë të martë në Itali ishte një grup turistësh ukrainas. Mediat vendase shkruajnë se turistët po...

Akti terrorist në Ankara/ Turqia hakmerret ndaj PKK, shkatërron 16 objektiva në Irak

Forcat e armatosura turke kanë nisur sot sulme ajrore kundër pozicioneve të PKK-së në Irakun verior, duke shkatërruar 16 objektiva. Lajmi u njoftua nga Ministria...

Mos i humbisni

Skandaloze! “Kabineti i Bilall Kasamit” nis një emision… A po i keqpërdor paratë e komunës për propagandë politike të BESËS?

Gazetarja e njohur  ka paralajmëruar se do të nis një emision, Podcast me emrin PSE.  Siç shihet në videon që ka publikuar  shihet i...

Mesjavë me aromë Championsi, spikat Napoli vs Real dhe Dortmund-Milan

Champions League rikthehet te martën dhe të mërkurën në Tring me duelet e dyta të fazës së grupeve.   Të martën spikat në mënyrë të...

Kurti provon ushqimin e Mensës së Studentëve në Prishtinë

Duke qenë se Qendra e Studentëve do të mirëpres atletët dhe ekipet garuese të vendeve pjesëmarrëse në Lojërat Mesdhetare, kryeministri u zotua se do...

Ademi: Opozita shqiptare, me urdhër të VMRO-së mbron monopolin e kazinove dhe bastoreve

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Arbër Ademi përmes një press-konference tha se ligjin për kazinotë po e bllokon opozita shqiptare kryesuar nga VMRO-DPMNE. Ademi...

Ademi: Opozita po mbron interesin e kazinove, tash e dy vite ka bllokuar ligjin për lojra të fatit

Koordinatori i Bashkimit Demokratik për Integrim, Arbër Ademi në konferencë për media ka deklaruar se opozita shqiptare është shndërruar në megafon të opozitës maqedonase,...