Tetovari Valon Ethemi i pandalshëm – VIDEO nga supergoli i tij

Futbollisti 25 vjeçar i ekipit turk Istanbulspor-Alanyaspor, tetovari Valon Ethemi ka realizuar golin e nëntë sezonal në Turqi. Ai në minutën e 67-të u nis...

TË FUNDIT

Aksidenti i frikshëm në Itali, viktimat janë grup turistësh nga Ukraina

Në bordin e autobusit që u aksidentuar këtë të martë në Itali ishte një grup turistësh ukrainas. Mediat vendase shkruajnë se turistët po...

Akti terrorist në Ankara/ Turqia hakmerret ndaj PKK, shkatërron 16 objektiva në Irak

Forcat e armatosura turke kanë nisur sot sulme ajrore kundër pozicioneve të PKK-së në Irakun verior, duke shkatërruar 16 objektiva. Lajmi u njoftua nga Ministria...

“Të gjitha janë themele në tokën e katragjyshit”, Ali Ahmeti prezanton shtëpinë e tij në Zajaz, tregon se si ia “rrënuan” vëllezërit shtëpinë e vjetër

Gazetari Fatmir Aliu dhe Eroll Shaqiri kanë qëndruar në Zajaz të Kërçovës, ku në shtëpinë e liderit të BDI-së, Ali Ahmeti kanë realizuar intervistë me të parin e integristëve.

Përshtypja e parë ishte se hyje në një pallat, pasi kështu dukej nga jashtë shtëpia e Ahmetit. Por ky i fundit sqaroi për publikun, se shtëpitë që gjendet në atë oborr, janë të ndërtuara që para se ai të hynte në politikë.

Vetëm njëra nga 4 shtëpitë e që qëndronin aty, ishte e tija, dhe ai sqaroi se ishte ndërtuar mbi themelet e shtëpisë së babait të tij.

“Të gjitha ato të tria kanë qenë të ndërtuara para se unë të hyja para se unë të hyja në politikë. E imja është ndërtuar në themelet e shtëpisë së vjetër. Pas vitit 2000… Është kati i përdheses dhe i dyti. Këto janë oborre, të gjitha trashëgimi nga katragjyshi… Unë i fundit e kam ndërtuar shtëpinë sepse nuk kam qenë këtu. Vëllezërit më kanë bërë një tradhti, sepse e kanë marrë nënën e kanë sjell në Shipokivicë dhe këtu me eskavatorë e kanë rrëzuar shtpinë këtu. Unë nuk kam dashur ta rrënoj, sepse kam dashur ta mbaj kujtim nga babai”, tha Ahmeti.

Latest Posts

Aksidenti i frikshëm në Itali, viktimat janë grup turistësh nga Ukraina

Në bordin e autobusit që u aksidentuar këtë të martë në Itali ishte një grup turistësh ukrainas. Mediat vendase shkruajnë se turistët po...

Akti terrorist në Ankara/ Turqia hakmerret ndaj PKK, shkatërron 16 objektiva në Irak

Forcat e armatosura turke kanë nisur sot sulme ajrore kundër pozicioneve të PKK-së në Irakun verior, duke shkatërruar 16 objektiva. Lajmi u njoftua nga Ministria...

Mos i humbisni

Skandaloze! “Kabineti i Bilall Kasamit” nis një emision… A po i keqpërdor paratë e komunës për propagandë politike të BESËS?

Gazetarja e njohur  ka paralajmëruar se do të nis një emision, Podcast me emrin PSE.  Siç shihet në videon që ka publikuar  shihet i...

Mesjavë me aromë Championsi, spikat Napoli vs Real dhe Dortmund-Milan

Champions League rikthehet te martën dhe të mërkurën në Tring me duelet e dyta të fazës së grupeve.   Të martën spikat në mënyrë të...

Kurti provon ushqimin e Mensës së Studentëve në Prishtinë

Duke qenë se Qendra e Studentëve do të mirëpres atletët dhe ekipet garuese të vendeve pjesëmarrëse në Lojërat Mesdhetare, kryeministri u zotua se do...

Ademi: Opozita shqiptare, me urdhër të VMRO-së mbron monopolin e kazinove dhe bastoreve

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Arbër Ademi përmes një press-konference tha se ligjin për kazinotë po e bllokon opozita shqiptare kryesuar nga VMRO-DPMNE. Ademi...

Ademi: Opozita po mbron interesin e kazinove, tash e dy vite ka bllokuar ligjin për lojra të fatit

Koordinatori i Bashkimit Demokratik për Integrim, Arbër Ademi në konferencë për media ka deklaruar se opozita shqiptare është shndërruar në megafon të opozitës maqedonase,...