Tetovari Valon Ethemi i pandalshëm – VIDEO nga supergoli i tij

Futbollisti 25 vjeçar i ekipit turk Istanbulspor-Alanyaspor, tetovari Valon Ethemi ka realizuar golin e nëntë sezonal në Turqi. Ai në minutën e 67-të u nis...

TË FUNDIT

Aksidenti i frikshëm në Itali, viktimat janë grup turistësh nga Ukraina

Në bordin e autobusit që u aksidentuar këtë të martë në Itali ishte një grup turistësh ukrainas. Mediat vendase shkruajnë se turistët po...

Akti terrorist në Ankara/ Turqia hakmerret ndaj PKK, shkatërron 16 objektiva në Irak

Forcat e armatosura turke kanë nisur sot sulme ajrore kundër pozicioneve të PKK-së në Irakun verior, duke shkatërruar 16 objektiva. Lajmi u njoftua nga Ministria...

“Duan që Kosova t’i kthehet Serbisë”/ Ish- numri 2: Gjyqi ndaj UÇK është politik

Koloneli Dilaver Goxhaj ka deklaruar se gjyqi që po  bëhet ndaj UÇK-së është politik dhe qëllimi sipas tij është që Kosova t’i kthehet Serbisë siç ka qenë më parë.

 

Në studion e Quo Vadis, Goxhaj ka thënë se është i befasuar nga heshtja e politikanëve në Kosovë, duke nisur nga kryeministri Albin Kurti e deri tek deputetët e opozitës.

 

Është qëllimisht gjyq politik, është kundër UÇK-së që UÇK të quhet ushtri terroriste dhe të quhet luftë e padrejtë dhe Kosova të mbetet pjesë e Serbisë siç ka qenë deri dje.

 

Unë befasohem me kryeministrin aktual të Kosovës, i cili e kundërshtoi këtë Gjykatë Speciale dikur në Parlament dhe tani nuk del në mbrojtje të këtij personi. Një nga kuadrot e ushtrisë shqiptare ishte në luftën e Kosovës. Pse nuk del në mbrojtje? Mirë ai, po nuk del asnjë deputet nga opozita që kanë qenë pjesë e UÇK-së. Ata nuk dalin se e miratuan këtë gjykatë.  

 

Latest Posts

Aksidenti i frikshëm në Itali, viktimat janë grup turistësh nga Ukraina

Në bordin e autobusit që u aksidentuar këtë të martë në Itali ishte një grup turistësh ukrainas. Mediat vendase shkruajnë se turistët po...

Akti terrorist në Ankara/ Turqia hakmerret ndaj PKK, shkatërron 16 objektiva në Irak

Forcat e armatosura turke kanë nisur sot sulme ajrore kundër pozicioneve të PKK-së në Irakun verior, duke shkatërruar 16 objektiva. Lajmi u njoftua nga Ministria...

Mos i humbisni

Skandaloze! “Kabineti i Bilall Kasamit” nis një emision… A po i keqpërdor paratë e komunës për propagandë politike të BESËS?

Gazetarja e njohur  ka paralajmëruar se do të nis një emision, Podcast me emrin PSE.  Siç shihet në videon që ka publikuar  shihet i...

Mesjavë me aromë Championsi, spikat Napoli vs Real dhe Dortmund-Milan

Champions League rikthehet te martën dhe të mërkurën në Tring me duelet e dyta të fazës së grupeve.   Të martën spikat në mënyrë të...

Kurti provon ushqimin e Mensës së Studentëve në Prishtinë

Duke qenë se Qendra e Studentëve do të mirëpres atletët dhe ekipet garuese të vendeve pjesëmarrëse në Lojërat Mesdhetare, kryeministri u zotua se do...

Ademi: Opozita shqiptare, me urdhër të VMRO-së mbron monopolin e kazinove dhe bastoreve

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Arbër Ademi përmes një press-konference tha se ligjin për kazinotë po e bllokon opozita shqiptare kryesuar nga VMRO-DPMNE. Ademi...

Ademi: Opozita po mbron interesin e kazinove, tash e dy vite ka bllokuar ligjin për lojra të fatit

Koordinatori i Bashkimit Demokratik për Integrim, Arbër Ademi në konferencë për media ka deklaruar se opozita shqiptare është shndërruar në megafon të opozitës maqedonase,...