Agim Ademi e konfirmon: Kosovë-Izraeli, me praninë e publikut

Ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Izraelit, e planifikuar të zhvillohet më 12 nëntor në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë do të zhvillohet me praninë e...

TË FUNDIT

Shtetasi amerikan gjendet i vdekur në një qendër emigrimi në Rusi

Një shtetas amerikan është gjetur i vdekur në një qendër të emigrimit në rajonin Krasnodar në Rusi, raportoi gazeta ruse Kommersant më 4...

OBSH merr urdhër nga ushtria izraelite: Tërhiqni furnizimet mjekësore nga 2 magazina jugore të Gazës

Organizata Botërore e Shëndetësisë bëri një deklaratë të fortë, ku akuzoi ushtrinë izraelite që ka këkruar tërheqjen e furnizimeve mjekësore nga dy depot...

Flakadanë në Kuvend, opozita proteston kundër buxhetit të vitit 2024

Një seancë plenare e zhvilluar sot në Kuvendin e Shqipërisë u kthye në një skenë kaosi, pasi deputetët e opozitës hodhën flakadanë në sallë, në shenjë kundërshtimi ndaj projektbuxhetit të vitit 2024. Një nga flakadanët shpërtheu në flakë dhe zuri një ulëse të një deputeti të opozitës, duke shkaktuar panik dhe largim të menjëhershëm të të gjithë pjesëmarrësve në seancë.

Projektbuxheti i vitit 2024 u miratua nga maxhoranca me 73 vota pro, pa asnjë diskutim dhe brenda 5 minutave, duke shënuar kështu seancën më të shkurtër në historinë e parlamentarizmit shqiptar. Kryeministri Edi Rama ishte i pranishëm në seancë, por nuk mori fjalën, vetëm votoi pro buxhetit.

Opozita e udhëhequr nga Partia Demokratike e akuzoi qeverinë për hartimin e një buxhet të padrejtë dhe të papërgjegjshëm, që nuk i adreson problemet e vendit dhe nuk i jep zgjidhje krizës ekonomike dhe sociale. Opozita kërkoi tërheqjen e qeverisë dhe zgjedhje të parakohshme.

Flakët u shuan nga garda e Kuvendit me ujë, pa pasur nevojë për ndërhyrjen e zjarrfikësve. Nuk u raportuan të lënduar nga incidenti. (politiko.mk)

Latest Posts

Shtetasi amerikan gjendet i vdekur në një qendër emigrimi në Rusi

Një shtetas amerikan është gjetur i vdekur në një qendër të emigrimit në rajonin Krasnodar në Rusi, raportoi gazeta ruse Kommersant më 4...

OBSH merr urdhër nga ushtria izraelite: Tërhiqni furnizimet mjekësore nga 2 magazina jugore të Gazës

Organizata Botërore e Shëndetësisë bëri një deklaratë të fortë, ku akuzoi ushtrinë izraelite që ka këkruar tërheqjen e furnizimeve mjekësore nga dy depot...

Mos i humbisni

Spasovski: Trupi i Vanjës ka qenë i groposur në rrethinën e Shkupit

Ministri i Punëve të Jashtme, Oliver Spasovski, në konferencën për media lidhur me vrasjen e dyfishtë, tha se personi në arrati është vrasësi i...

Rasti i Vanjas – Kidnapimi ka ndodhur me dijeni të babait, ai ka komunikuar me organizatorin për të zhvatur para nga nëna

Motivi i vrasjes së të miturës Vanja është interesi personal, por ajo që është më e tmerrshme për publikun është se rrëmbimi ka ndodhur...

Drejtori i Byrosë për Metrologji, Abdulselam Selami përgëzoi personat me aftësi të veçanta në manifestimin e Shoqatës SOS Vita

Në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Personave me Aftësi të Veçanta, drejtori i Byrosë për Metrologj Abduselam Selami, mori pjesë në një manifestim të...

Paraburgosen Kekishev, Manev dhe Videvski – dyshohen për “rrëmbim” dhe “vrasje”

Tre personave Velibor Manev, Vlatko Keshishev dhe Bore Videvski, të dyshuar për kidnapimin dhe vrasjen e 14-vjeçares Vanja Gjorçevska, u është caktuar nga 48...

Berisha vijon t’i shmanget drejtësisë/ Nuk paraqitet në gjykatë, por shkon në Kuvend

Për ish kryeministrin Sali Berisha, Gjykata e Posaçme ka vendosur masën e sigurisë “detyrim paraqitje” për aferën e ish kompleksit Partizani.   Por pavarësisht se...