Messi dhe Ronaldo përfshihen në top 10-shen e yjeve më të mëdhenj të sportit të të gjitha kohërave, lista bëhet virale

Lista e sportistëve më të mëdhenj të të gjitha kohërave po bëhet virale dhe çuditërisht dominojnë yjet e futbollit, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo. Messi...

TË FUNDIT

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë në Çashkë të Velesit, filloristët ndjekin mësimin në shqip

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë të klasës së parë në Cashkë të Velesit. Ata tashmë po ndjekin mësimin. Ndërkohë, po shqyrtohet mundësia që nxënësit...

Izraeli kërkon nga banorët e Khan Younis të braktisin shtëpitë e tyre përpara sulmit ndaj Hamasit

Izraeli ka paralajmëruar civilët në qytetin Khan Younis të Gazës që të evakuojnë shtëpitë e tyre ndërsa vazhdon ofensivën e tij ushtarake kundër Hamasit. Në...

Projekti Ellman i Google, do të ketë aftësi për të treguar historinë tuaj të jetës nga të dhënat e telefonit

Google po punon për një teknologji të re të inteligjencës artificiale që synon të krijojë një narrativë gjithëpërfshirëse dhe të personalizuar të jetës së...

Berisha: Serbia nuk e ka synim vetëm veriun, por tërë Kosovën

Hisen Berisha, deputet i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, foli për vizitën e sekretarit të përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, si dhe për situatën e sigurisë në vend. Ai tha se vizita e tij është e një rëndësie të veçantë, ku Kosovës i garantohet tërësia e saj territoriale.

Ndërkaq për deklaratat e kryeministrit Kurti, sidomos të ditës së sotme, deputeti Berisha tha se situata e sigurisë është e ndjeshme dhe është i cenueshëm ambienti i sigurisë për qytetarët e vendit.

Deputeti Berisha, më tej tha se Serbia nuk e ka synim vetëm veriun e Kosovës, ajo ka synim tërë Kosovën, sikundër e ka edhe në Kushtetutën e saj.

Berisha u shpreh kritik ndaj qeverisë së Kosovë, në, siç tha ai, dështimin e politikave të saj për ta bërë integrimin e vendit në BE dhe në strukturat e NATO-s.

“Në qoftë se Ballkani Perëndimor e, në këtë vazhdë edhe Kosova, mendojnë se mund të jenë vatër krize e edhe vatër lufte të armatosur, atëherë  shteti ynë dhe Stoltenberg-i duhet të jenë koshientë dhe të përshpejtojnë integrimin e Kosovës, qoftë në ato fazat e para që janë Partneriteti për Paqe, apo edhe në BE, që të kthehet në një territor në mbrojtje kolektive të NATO-s e të mos jetë më e cenueshme”, deklaroi Berisha në “Lajmet e fundit”, në RTK.


Latest Posts

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë në Çashkë të Velesit, filloristët ndjekin mësimin në shqip

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë të klasës së parë në Cashkë të Velesit. Ata tashmë po ndjekin mësimin. Ndërkohë, po shqyrtohet mundësia që nxënësit...

Izraeli kërkon nga banorët e Khan Younis të braktisin shtëpitë e tyre përpara sulmit ndaj Hamasit

Izraeli ka paralajmëruar civilët në qytetin Khan Younis të Gazës që të evakuojnë shtëpitë e tyre ndërsa vazhdon ofensivën e tij ushtarake kundër Hamasit. Në...

Projekti Ellman i Google, do të ketë aftësi për të treguar historinë tuaj të jetës nga të dhënat e telefonit

Google po punon për një teknologji të re të inteligjencës artificiale që synon të krijojë një narrativë gjithëpërfshirëse dhe të personalizuar të jetës së...

Mos i humbisni

“Është martesë e lumtur”, Eva Murati në Albano show: Besoj në Zot, jo në fe

https://www.youtube.com/watch?v=nDclH8Wy_vU Subscribe Moderatorja e programeve sportive, Eva Murati ka qenë pjesë e shfaqjes Albano Show, këtë të premte.   Gjatë intervistës zhvilluar me Albano Bogdon,...

Shaqiri uron Xhaferin: U tha dhe po bëhet, Kryeministri shqiptar then tabunë e fundit ndër-etnike

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Jeton Shaqiri ka uruar kryekuvendarin, Talat Xhaferi pas përzgjedhjes nga BDI  për Kryeministër shqiptar. Shaqiri shkruan se me këtë vendim,...

Ademi uron Xhaferin: Ali Ahmeti po thyen çdo barrierë politike për shqiptarët

Koordinatori i grupit parlamentar, Arbër Ademi nëpërmes një postimi në rrjetet sociale, ka uruar Talat Xhaferin, për të cilin në mbledhjen e fundit të...

Xhaferi për kryeministër, Grubi: Vizioni i Ali Ahmetit për barazi në vend po rrumbullakësohet

Talat Xhaferi për kryeministër të parë shqiptarë. Ky ishte propozimi i Ali Ahmetit që gjeti mbështetjen e të gjithë kryesisë qendrore të BDI-së në...