Bëri komente për të ardhmen e tij që acaruan tifozët e Bayernit, Tuchel tani lidhet me një gjigant tjetër

Thomas Tuchel ka dhënë një sugjerim të madh se ku dëshiron të menaxhojë më pas – dhe kjo ka lënë të zemëruar tifozët e Bayern Munich.

Trajneri gjerman 50-vjeçar e ka gjetur veten nën presion këtë sezon. Ai e udhëhoqi klubin drejt titullit të Bundesligës sezonin e kaluar pasi mori drejtimin në mars, por Bayern aktualisht është pas liderit Bayer Leverkusen me dy pikë.

Tani ai ka ndezur spekulime për të ardhmen e tij duke treguar se do të donte të menaxhonte në Spanjë.

Dhe këto komente erdhën në të njëjtën fundjavë kur trajneri i Barcelonës, Xavi njoftoi se do të largohet këtë verë.

Tuchel, i cili fitoi Ligën e Kampionëve gjatë kohës së tij në krye të Chelsea, tha: “Lëvizja jashtë vendit do të më pëlqente përsëri”.

“Spanja ka një ligë të jashtëzakonshme. Nga këndvështrimi im, dhe bazuar në përvojën time të punës me spanjollët, ata karakterizohen nga një sasi e jashtëzakonshme e vetëbesimit”.

“Kur flisni me lojtarët spanjollë, unë shpejt e kuptoj se jeni duke u angazhuar me atë person”, ka shtuar më tej ai.

Këto komente acaruar tifozët Baravrezë, që kanë kërkuar shkarkimin e tij të menjëhershëm.

“Nxirreni atë njeri nga klubi”, shkroi njëri. Një tjetër deklaroi: “Ai dëshiron të jetë trajner i Barcelonës”.

Një i tretë pohoi: “Ai fjalë për fjalë po bën fushatë për postin e trajnerit të Barcelonës”.

Një tjetër shkroi: “Epo, ka një vend të hapur në Barcelonë dhe ne, si tifozë të Bayernit, do të jemi më se të kënaqur t’ju shohim të largoheni nga klubi ynë”.

Ndërkohë, Tuchel mund të dalë si objektiv për një klub tjetër.

Daily Express gjithashtu ka pohuar se emri i tij është shtuar në listën e zëvendësuesve të mundshëm të Erik ten Hag nëse Manchester United shkarkon holandezin. /Telegrafi/