Arrestohet 23-vjeçari shqiptar në Itali që hapi zjarr në drejtim të katër bashkatdhetarëve, 1 i vdekur dhe 3 të plagosur

Një operacion i madh policor ka ndodhur në qytetin e Frosinones në Itali, ku një i ri 23-vjeçar shqiptar është arrestuar si i dyshuar kryesor në një ngjarje tragjike që rezultoi në vdekjen e një personi dhe plagosjen e tre të tjerëve. Ngjarja, e cila tronditi komunitetin shqiptar, ndodhi në një zonë të frekuentuar nga të rinjtë dhe dyshohet të ketë lidhje me konfliktet mes bandave për kontrollin e tregut të drogës.

Hetuesit janë duke përdorur pamjet nga kamerat e sigurisë për të konfirmuar detajet e ngjarjes dhe kanë shpallur në kërkim tre persona të tjerë që mendohet të jenë bashkëpunëtorë në krim. Konfrontimi i dhunshëm, i cili filloi me një debat dhe përfundoi me të shtëna fatale, ka sjellë në vëmendje sfidat e sigurisë dhe pasojat e aktiviteteve kriminale në shoqëri.