Aventura vazhdon, Koke tregon besnikëri dhe rinovon me Atletico Madrid

Historia e dashurisë mes Koke dhe Atletico Madrid do të ketë një vazhdim. Skuadra spanjolle ka konfirmuar në rrjetet e saj sociale se ka arritur marrëveshje me mesfushorin iberik, duke zjgatur kontratën edhe për një tjetër vit, pra deri në qershor 2025.

Koke ka në total 625 ndeshje me skuadrën e Atletico Madrid, ku ka shënuar 47 gola dhe ka asistuar 116 herë.

32-vjeçari gjithashtu ka regjistruar edhe 108 kartona të verdhë në total, ndërsa të kuq ka marrë vetëm 2 herë, pasi është ndëshkuar për herë të dytë gjatë një ndeshje./h.ll/abcnews.al