Detaje të reja për vrasjen e 2 vjeçares: Gjurmët e gjakut në makinë ishin prova kryesore

Pasi kërkimi për të zhdukurën Danka Iliq pati një epilog tragjik, po dalin informacione të reja që çuan në krim dhe si u zbuluan vrasësit.

Dy punëtorë të ujësjellësit e hodhën trupin e Dankës së zhdukur në një deponi të egër në Starobanjska pasi e goditën vajzën para oborrit të shtëpisë së këngës ku ajo po luante me nënën dhe vëllain e saj, shkruan Blic.

Siç mëson gazeta, në automjetin zyrtar Vodovod janë gjetur gjurmë gjaku, pas së cilës është bërë analiza e ADN-së dhe është konfirmuar identiteti i të zhdukurit Danka Iliq.

“Sipas planit të punës së kompanisë është ditur se kush e ka vozitur veturën në kohën kritike dhe kjo është vërtetuar me kontrollin e stacioneve bazë. Të dyshuarit janë dërguar në mbajtje dhe menjëherë kanë pranuar vrasjen”, thotë burimi i Blic.

Gjatë ditës së sotme gjatë një hetimi mjeko-ligjor në veturë janë gjetur gjurmë gjaku dhe për këtë janë ndaluar dy persona.

Ndërkohë po kërkohet intensivisht vendgrumbullimi ku dyshohet se është hedhur trupi i Dankës. Eskavatori po gërmon pa pushim dhe dëgjohet zhurma e makinerive, shkruan Telegraf.rs