Mehmetaj-Taravarit: Të mjerë! S’të duhet ty oferta e Ali Ahmetit,ke ofertën e Mickoskit!

Gazetari dhe analisti i mirënjohur, Lirim Mehmetaj ka reaguar ndaj deklarimit të fundit të kryetarit të Komunës së Gostivarit, Arben Taravarit, pas humbjes së thellë të opozitës shqiptare nga Fronti Europian në garën e zgjedhjeve presidenciale.

Mehmetaj i ka quajtur Opozitarët shqiptar të mjerë, e vegla të kreut të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoskit.

Statusi i plotë:

S’ka cka te duhet oferta e Ali Ahmetit se ke oferten e Hristijan Mickoski-t.
Mbreme lideri i VV-MRO-se tha se e thirra Taravarin ne telefon dhe i urova per bashkepunimin ne qeveri.
Kete nuk e mohon kjo vegla.
Ashtu pra, mos bashkepuno me Frontin Evropian, bashkepuno me VV-MRO-ne.
Ta gezoni deshtimin o te mjere.

https://www.facebook.com/lirim.mehmetaj/posts/7870851632933303?ref=embed_post