Arsim Zekolli: Mickoski gënjen se Ali Ahmeti kërkon të jetë pjesë e qeverisë

Ish diplomati dhe analisti Arsim Zekolli ka reaguar në profolin e tij në facebook lidhur me deklaratat e fundit të Kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoskit.

“Mickoski Maqedonasve, dje: Kovacevski i ofron DUI-t 70% te ministrive, qe te shpeton LSDM.
Mickoski Shqiptarve, sot: Ali Ahmeti më dërgon njerëz për të bërë qeveri pa kushte me VMRO-në!
Ne dy rastet, nuk tregon as kush e ka thene, ku e ka thene, kur e ka thene.
Thjesht fake-news dhe genjeshtra te Hristijan Mickoski” ka shkruar në profilin e tij në facebook analisti Arsim Zekolli.