Mehmetaj: Transformimi tragjik i Taravarit, një person që e do aq shumë pushtetin dhe karrigen!

Gazetari dhe analisti i mirënjohur, Lirim Mehmetaj ka komentuar sjelljen e kryetarit të Komunës së Gostivarit, Arben Taravari si përfaqësues i VLEN-it për pjesëmarrjen e tyrë të pakusht në qeverisje me VMRO-DPMNE-në.

Mehmetaj e ka quajtur Taravarin si të sëmurë për pushtet, pasi me veprimet e tij po i bën vetes turpërim publik.

Statusi i plotë:

Transformimi tragjik qe i ka ndodhur ktij njeriu nuk shpjegohet dot as me deshiren e semure per pushtet personal.
Nuk e ndote njeriu keshtu veten edhe nese e do fort karrigen.
Ketu duhet te kete dicka tjeter.
Ky eshte i shtrenguar nga disa forca te erreta per arsye qe vec ky i di, sepse ndryshe nuk do ia bente vetes kete turprim publik.
Edhe Haki Abazi e ka pas fundin pak me te dinjitetshem se ky.