Bela: Me çfarë e kapi VMRO-ja Taravarin, që edhe pas humbjes tenton të futet në qeveri si snob?

Në një deklaratë të fundit në rrjetet sociale, analisti politik Valon Bela ka hedhur dyshime mbi veprimet e fundit të Arben Taravarit, duke iu referuar atij si një figurë kontroverse në skenën politike të Maqedonisë së Veriut. Bela ka shprehur pakënaqësinë e tij me pyetjet që janë bërë deri më tani, duke sugjeruar se nuk janë adresuar çështjet kryesore që rrethojnë Taravarin dhe lidhjet e tij me VMRO-DPMNE-në.

Bela ka akuzuar Taravarin për ndarjen e partisë së tij dhe për tentativën e tij për të hyrë në qeveri pas humbjes në zgjedhje, duke e quajtur atë një veprim të një “snob” dhe duke sugjeruar se ka diçka më të madhe pas këtyre veprimeve. Ai ka bërë një krahasim me rastin e Fatmir Mexhitit, duke lënë të kuptohet se ka më shumë për të zbuluar mbi marrëdhëniet e Taravarit me VMRO-në.

Statusi i plotë:

Nuk po i bëni pyetjet e duhura. Me çfarë e ka kapur VMRO Arben Taravarin? Vetëm një budalla e ndan partinë e tij në dysh dhe pasi që humb zgjedhjet përsëri i shërben VMRO-së duke tentuar të futet në Qeveri si snob. Shqiptarët ia treguan vendin duke i dhënë votën Frontit por kapja është punë e madhe. E mbani mend Fatmir Mexhitin?? A thua çfarë kanë për Arben pordhavarin?? /Indeks.mk/

https://www.facebook.com/valon.bela.5/posts/10228345792283129?ref=embed_post