Osmani: Maqedonia e Veriut nuk do t’i vendosë viza Kosovës

"Maqedonia e Veriut nuk do t’i vendosë viza Kosovës", kështu deklaroi sot ministri i Punëve të Jashmte, Bujar Osmani. Osmani tha se bëhet fjalë...

Latest Posts

Tërmet në Itali, ja ku ishte epiqëndra

Tërmeti me magnitudë 4.1 e kishte epiqendrën 4 km në juglindje të Mazzarone, në provincën e Katanias.   Lekundja e tokes e kishte epiqendren ne një...

Këshilltari i DASH: Zgjedhjet në veri të Kosovës duhet të shtyhen

Këshilltari i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, i tha Zërit të Amerikës se zgjedhjet për kryetarë të komunave në veri të Kosovës, duhet...
Articles by:

admin

“Tunel 6 kilometra”, Prizreni në vitin 2024 lidhet me Tetovën

Ishte ndër më të rëndësishmet nga 11 ujditë në mes të Kosovës e Maqedonisë së Veriut në shtatorin e vitit të kaluar. Për rrugën...

“Rusia nuk do të jetë në gjendje të na thyejë”- Sulmet me dronë “kamikazë” në Ukrainë, Zelensky: Ne do të fitojmë

Presidenti Volodymyr Zelensky ka reaguar pasi Rusia nisi sulmet me dronë kundër Ukrainës. Kryeqyteti ukrainas u godit të paktën katër herë nga dronët “kamikazë”. Punonjësit...

Pas takimit me Kurtin, Lajçak do të takohet edhe me Vuçiç në Beograd

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Mirosllav Lajçak, do të takohet të hënën në Beograd me presidentin...

Autostrada ku u përplas autobusi i “Besa Trans” nuk është mirëmbajtur si duhet, kërkohet dëmshpërblim

Sofje, 17 tetor – Ekspertiza në procedurën e zbatuar parahetimore tregon mirëmbajtje të dobët apo mungesë të shenjave në rrugë dhe të sinjalizimit rrugor. Këtë...

Kriza ekonomike në Britani, 2 milionë punëtore gati për grevë!

Dy milionë punëtorë janë vendosur në grevë për paga më të mira këtë dimër, teksa shpenzimet rriten mes krizës së kostos së jetesës dhe...

Qeveria miratoi masat anti-krizë, kategoritë e rrezikuara do të marrin nga 3000 denarë

Qeveria e Maqedonisë së Veriut, në seancën e 91 e ka miratuar Propozim Ligjin për ndihmë financiare për kategoritë e rrezikuara sociale për tu...

Fillon përgatitja e Strategjisë së re nacionale për të rinj

Shkup, 17 tetor – Agjencia për Rini dhe Sport në bashkëpunim me Programin për zhvillim të Kombeve të Bashkuara (UNDP), Misionin e OSBE-së në Shkup...

Risto Penov në rend dite në Kuvendin e RMV-së, pritet zgjedhja e tij si ministër

Në seancën e 88-të të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut sot në rend dite do të jetë propozimi për zgjedhjen e Risto...

Latest Posts

Tërmet në Itali, ja ku ishte epiqëndra

Tërmeti me magnitudë 4.1 e kishte epiqendrën 4 km në juglindje të Mazzarone, në provincën e Katanias.   Lekundja e tokes e kishte epiqendren ne një...

Këshilltari i DASH: Zgjedhjet në veri të Kosovës duhet të shtyhen

Këshilltari i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, i tha Zërit të Amerikës se zgjedhjet për kryetarë të komunave në veri të Kosovës, duhet...

Botërori 2022, çmime të larta për biletat në tregun e zi

Disa tifozë që kanë shkuar në Katar për të mbështetur ekipet e vendeve të tyre që po marrin pjesë në Kampionatin Botëror të futbollit,...

Don't Miss

Shkupi mbetet i paralizuar, vazhdojnë bllokadat e transportuesve privatë

Shkupi edhe gjatë ditës së sotme mbetet i bllokuar nga transportuesit privatë, të cilët nuk lëshojnë pe dhe janë të vendosur që bllokadën ta...

Fillon zbatimi i çmimit të ri për naftën ruse, Moska kundërshton

Sot hyn në fuqi vendimi i vendeve perëndimore për të vendosur një tavan për çmimin e naftës që Rusia mund të eksportojë. Australia, Britania,...

Associated Press: Shqipëria ka shpresa të mëdha për samitin BE-Ballkani Perëndimor

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë për median amerikane Associated Press, një ditë para mbajtjes së Samitit të BE dhe Ballkanit Perëndimor në...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.