e-express

2442 POSTS0 COMMENTS
https://express.mk

166 vjet që nga lindja e gjeniut, Nikola Tesla

Inxhinieri dhe fizikani Nikola Tesla, lindi në 1856 në Smilan të Kroacisë. Tesla studioi për matematikë dhe fizikë në Universitetin Teknik të Grazit, dhe filozofi...

Sa është e rrezikshme puna në nxehtësi?

Si parandalohet stresi i nxehtësisë i cili prek shumë punëtorë?  Për të parandaluar sëmundjet e lidhura me nxehtësinë dhe lëndimet(HRI), punëdhënësit duhet të zhvillojnë dhe...

Të dhënat personale të qytetarëve, sfidë mbrojtja e tyre

Çdo qytetar i Kosovës ka të drejtë të ushtrojë padi ndaj kujtdo që shpërndan pa lejen e tij të dhënat e tij personale. Kështu thotë...

Raketat ruse vrasin 15 persona në Chasiv Yar

Të paktën 15 persona kanë mbetur të vrarë dhe rreth 20 të tjerë dyshohet se kanë mbetur nën rrënoja pasi raketat ruse goditën një...

5 lojtarë kanë pësuar rënien në vlerën e tregut që nga janari i vitit 2022

Mosha dhe forma e dobët janë faktorët ndërlidhës të rënies së vlerës së tregut të një lojtari. Lojtarët mund të performojnë jashtëzakonisht mirë në...

Shkatërrohet një bandë shqiptare e kultivimit të kanabisit në Spanjë, arrestohen 14 persona

Një bandë shqiptare e kultivimit të kanabisit në Spanjë, është shkatërruar nga forcat ligjzbatuese vendase. Ky operacion është përmbyllur me arrestimin e 14 personave, shkruan...

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles