e-express

1226 POSTS0 COMMENTS
https://express.mk

Bedri Islami për Ali Ahmetin

Publikuar 23:02 29 Prill, 2022Ismet Sylejmani(pjesë të shkëputura nga artikulli i datës 28.04.2022 të gazetarit të famshëm të “Zërit të Popullit” e të...

Thaçi mori pjesë në iftar të organizuar nga dega e PDSh-së në Studeniçan

Publikuar 23:36 29 Prill, 2022Sonte kryetari i PDSH-së Menduh Thaçi mori pjesë në iftarin e organizuar nga dega e Partisë...

“Kam jetuar me një grua që është në burg”, Blushi tregon takimin me Bojken Lakon

Nga Ben BlushiDëgjova që Bojken Lako mund të shkojë në burg.I çova një sms. Mu përgjigj pas dy ditësh. A mund te takohemi pas...

3 kryeministra shqiptarë në Ballkan, Kalemaj: Mund të kemi dhe një të katërt

Publikuar 23:13 29 Prill, 2022Në Intervistë me Merita Haklajn, CNN ishte i ftuar mbrëmjen e së premte pedagogu Ilir Kalemaj,...

Pas 20 vitesh në Kopshtin Zoologjik të Shkupit lindin tre luanë të bardhë

Publikuar 22:33 29 Prill, 2022Aleksandar Maxhovski, kujdestar i kopshtit zoologjik, thotë se arriti të fitojë besimin e nënës luaneshë dhe kujdeset çdo ditë...

Qendra Botërore e Rangimit të Universiteteve: “Shën Cirili dhe Metodi” radhitet 20 vende më poshtë se vitin e kaluar

Publikuar 22:18 29 Prill, 2022Universiteti “Shën Cirili dhe Metodi” në Shkup është ranguar për 20 vende më poshtë se vitin...

“Agjërimi është i nevojshëm për të forcuar shpirtin”, kryeministri Kovaçevski shtroi iftar

Publikuar 21:44 29 Prill, 2022Kryeministri Dimitar Kovaçevski sonte ka shtruar iftar me rastin e muajit të Ramazanit. Kovaçevski thotë se...

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles

“Rikthimi i PDK-së në qeverisje” – misioni i Krasniqit si kryetar

“Misioni im si kryetar është ringritja, fuqizimi dhe rikthimi i PDK-së në qeverisje, si parti e fitoreve, për zhvillimin e vendit tonë”. Kështu ka thënë...

Si ta përballoni valën e të nxehtit?

Dehidratimi, mbinxehja dhe lodhja ekstreme janë disa nga rreziqet kryesore që mund të sjellë vala e të nxehtit.  Ato mund të ndikojnë në përkeqësimin...

Zaev: Gjuha dhe identiteti maqedonas janë siguruar

Ish kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev është deklaruar në lidhje me propozimin e modifikuar francez për zgjidhjen e kontestit me Bullgarinë. Zaev...