e-express

2442 POSTS0 COMMENTS
https://express.mk

Grand Slam i parë për Elena Rybakina, dhe për Kazakistanin

Tenistja e cila ka përfaqësuar Kazakistanin, Elena Rybakina, fitoi në finalen e Wimbledon për femra të shtunën, duke fituar titullin e saj të parë...

Lufta Rusi-Ukrainë: Politikani i Moskës dënohet me 7 vjet burg për denoncimin e luftës

Një këshilltar i Moskës është dënuar me shtatë vjet burg pasi foli kundër luftës së Rusisë në Ukrainë. Ky thuhet të jetë dënimi i...

Jahjaga takon nënë Ferdonijen dhe familjen e heroinës Yllka Domi

Ish-presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, ka ndarë festën e Kurban Bajramit me Ferdonije Qerkezin, një grua e fortë që nuk u dorëzua...

Hoxha Musliu: Xhamitë në Kosovë gjithmonë kanë shërbyer për atdhedashuri

Teshat e bukura e aroma e miskut mbizotëron në secilën shtëpi. E çdo shtëpi pret për vizitë të afërmit për të festuar Kurban Bajramin ose...

Besimtarët myslimanë therin kurbanet ditën e Bajramit

Disa, kurbanet i kanë blerë të premten, e disa e kanë lënë pikërisht në ditën e Kurban Bajramit kur edhe është traditë të bëhet...

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles