e-express

2442 POSTS0 COMMENTS
https://express.mk

“Hajde Maqedonia, ma gjallë”, thotë aktori Spahiu pasi Abazoviq u zgjodh kryeministër në Mal të Zi

Publikuar 21:13 28 Prill, 2022Të shumta janë reagimet e personazheve publike pas zgjedhjes së shqiptarit Dritan Abazoviq për kryeministër në...

Dimitrievski paralajmëron ndërtimin e përmendores për “Branitellat” në Kumanovë

Publikuar 21:15 28 Prill, 2022Kryetari i komunës së Kumanovës, Maksim Dimitrievski, ka paralajmëruar ndërtimin e përmendores për “branitellat” e vitit...

“Atëherë merresha me politikë, isha i shëmtuar”,Blushi tregon bisedën me piktorin

Nga Ben BlushiNË STUDION E ZEF SHOSHIT, ME ZOGUN, ENVERIN DHE MAO CE DUNINZef Shoshi më kishte bërë një portret. Që para tre vitesh....

Varhelyi: Zvarritja e nisjes së negociatave me Tiranën dhe Shkupin kërcënon BE-në

Publikuar 21:17 28 Prill, 2022Bashkimi Evropian po punon shumë për të bindur Bullgarinë dhe Maqedoninë e Veriut që të zgjidhin...

Grubi: Me Dritanin, të përkushtuar të vazhdojmë rrugën e zhvillimit dhe integrimit të vendeve tona në BE

Ndryshimi i fundit 22:24 28 Prill, 2022Zëvendëskryeministri i Parë në RMV, Artan Grubi, ka uruar kryeministrin e ri të Malit...

Bomgartner: Në qershor do të organizohet konferencë e posaçme mes BE-së dhe vendeve të Ballkanit

Publikuar 23:08 28 Prill, 2022Ambasadori i Francës në vend, Siril Bomgartner në ClickPlus në TV21 tha se qëndrimi i Francës...

Varhelyi me porosi nga Tirana: Nuk ka plan B, Shqipëria dhe RMV bashkë drejt integrimit

Publikuar 23:16 28 Prill, 2022Nga Tirana, komisioneri për zgjerim i Bashkimit Europian, Oliver Varhelyi, tha se nuk ka opsion tjetër përveçse hapjen e...

ISHP: Nuk ka asnjë rast me fruth në Maqedoni

Publikuar 23:25 28 Prill, 2022Nuk ka asnjë rast të konfirmuar me fruth në vend. Instituti i Shëndetit Publik (ISHP) nxori analizat e rasteve...

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles